gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Silvoldse leerlingen stralen in eigen clip

4d4387d2f395785ed5a923cbd97f87e3.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij vonden het fijn om het muziekonderwijs een boost geven”, zegt begeleidend leerkracht Bart Staijen over de reden van de deelname. Het televisieprogramma wordt in samenwerking met Méér Muziek In De Klas gemaakt. Deze stichting pleit voor meer muziek op basisscholen. “We doen het sowieso al, maar dit is mooie beloning voor ons muziekonderwijs op school.” De Plakkenberg is volgens Staijen dan ook een voorbeeld voor andere Nederlands scholen. “Ik vind het ontzettend belangrijk en we zien dat het op steeds meer scholen terugkomt. Dat is een heel mooi beeld dat we krijgen.”

De leerlingen van groep 8B, die vorig jaar nog in groep 7A zaten, hebben hun lied eerder al ingezongen in een echte geluidstudio. Maandag werd de clip opgenomen naast de kerk in Silvolde. “We zijn een dansje aan het doen, en dan nemen ze verschillende groepjes op”, zegt leerling Amar. “Ook een beetje van dichterbij en ook van ver weg.” Viggo vindt dat de opnames wel lang duren. “Ongeveer vier à vijf uur, dan maken ze allerlei kleine shotjes en als het niet goed gaat moeten we het weer opnieuw doen.”

De aflevering van het nieuwe programma Lang Leve de Muziekshow zal op zaterdagavond 14 oktober om 19.30 uur uitgezonden worden op NPO3.

Foto: REGIO8

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.