gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Silvoldse leerlingen stralen in eigen clip

4d4387d2f395785ed5a923cbd97f87e3.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij vonden het fijn om het muziekonderwijs een boost geven”, zegt begeleidend leerkracht Bart Staijen over de reden van de deelname. Het televisieprogramma wordt in samenwerking met Méér Muziek In De Klas gemaakt. Deze stichting pleit voor meer muziek op basisscholen. “We doen het sowieso al, maar dit is mooie beloning voor ons muziekonderwijs op school.” De Plakkenberg is volgens Staijen dan ook een voorbeeld voor andere Nederlands scholen. “Ik vind het ontzettend belangrijk en we zien dat het op steeds meer scholen terugkomt. Dat is een heel mooi beeld dat we krijgen.”

De leerlingen van groep 8B, die vorig jaar nog in groep 7A zaten, hebben hun lied eerder al ingezongen in een echte geluidstudio. Maandag werd de clip opgenomen naast de kerk in Silvolde. “We zijn een dansje aan het doen, en dan nemen ze verschillende groepjes op”, zegt leerling Amar. “Ook een beetje van dichterbij en ook van ver weg.” Viggo vindt dat de opnames wel lang duren. “Ongeveer vier à vijf uur, dan maken ze allerlei kleine shotjes en als het niet goed gaat moeten we het weer opnieuw doen.”

De aflevering van het nieuwe programma Lang Leve de Muziekshow zal op zaterdagavond 14 oktober om 19.30 uur uitgezonden worden op NPO3.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.