Ulft, Netherlands

Silhouet brengt Groenlo terug naar 1627

Willem te Molder buigt voorover op de wal bij De Halve Maan in Groenlo en scant met zijn telefoon de QR-code bij 'Massimo'. Het uit plaatijzer gesneden silhouet is één van de acht fictieve bewoners van Groenlo in 1627, waarbij ieder silhouet een eigen verhaal vertelt.
Jasper Hazelaar | 23 april 2021 12:32 | Aangepast op 23 april 2021 12:32

De interactieve route '1627 - Door mijn ogen' gaat langs acht fictieve bewoners van Grolle tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Zeven in Groenlo en één silhouet bij Openluchtmuseum Erve Kots in Lievelde. Het idee van de route, een verlengstuk van het spektakel de Slag om Grolle, is ontstaan tijdens het Internationale Congres in 2019 in Groenlo. "Alle acht bewoners hebben allemaal een dilemma", zegt Bernou Wagenaar van de gemeente Oost Gelre. "De bezoekers krijgen via de QR-code op de telefoon het bewuste verhaal te zien, met telkens de vraag: 'Wat moet ik doen?' Aan de hand van de antwoorden komen ze verder in het verhaal."

Lokale ondernemers hebben ideeën aangedragen en uitgewerkt. De provincie Gelderland heeft financieel bijgedragen en ambtenaren van Oost Gelre dragen het idee van de route. Het geschiedkundige verhaal is niet authentiek, benadrukt wethouder Bart Porskamp: "De route geeft op een speelse manier voor jong en oud informatie over 1627 aan de hand van de acht fictieve bewoners. Een mooie toevoeging aan de beleving van wat zich er in 1627 in Groenlo heeft afgespeeld."

Italiaanse huursoldaat
Willem te Molder krijgt het verhaal van Massimo niet gelijk op de telefoon. "Hij doet het niet." Maar dat is wél het geval: Massimo is een Italiaanse huursoldaat die zich vertwijfeld afvraagt of hij moet doorvechten of moet deserteren, zodat hij naar huis kan. De bezoeker mag het antwoord geven.

Foto: REGIO8

Lees ook

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...

Auto belandt op zijn kant na eenzijdig ongeval in De Heurne

Bij een eenzijdig ongeval op de Varsseveldseweg in De Heurne is een auto met daarin twee inzittenden...