Ulft, Netherlands

Scouting Doetinchem herdenkt met steentjes

De drie scoutinggroepen in Doetinchem organiseren gezamenlijk een steentjesactie om zo Dodenherdenking in een andere vorm door te laten gaan. Inwoners wordt opgeroepen om zogenaamde 'herdenkingssteentjes' te schilderen.
Regio8 | 28 april 2020 09:12 | Aangepast op 28 april 2020 09:12
Doetinchemmers wordt gevraagd om op zoek te gaan naar een klein steentje. "Door hier een naam op te zetten of het steentje te beschilderen in de kleuren van de Nederlandse vlag wordt het een persoonlijk herdenkingssteentje", zo schrijven de Roothaangroep, de Graaf Ottogroep en Scouting Hamaland in een gezamenlijk bericht. De steentjes kunnen vervolgens tussen vrijdag 1 mei en zondag 3 mei worden achtergelaten op verzamelpunten, waarna ze zondagmiddag door scoutingleden worden opgehaald en op 4 mei worden geplaatst bij het herdenkingsmonument.

De Roothaangroep, de Graaf Ottogroep en Scouting Hamaland zijn normaal betrokken bij de Doetinchemse Dodenherdenking op 4 mei. Leden dragen dan de kransen van de kerk naar het monument, maar door de coronacrisis wordt de herdenking nu in een andere vorm gehouden.

Foto: Scouting Doetinchem

Lees ook

Motorrijder komt ten val na botsing met auto in Beek

Bij een botsing tussen een motorrijder en automobilist in Beek is zondag een motorrijder gewond gera...

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Veiligheid en grootte locatie kernthema’s tijdens drukke azc-avond in Aalten: zorgen én applaus in de Zuiderkerk

De stoelen in de grote kerkzaal van de Zuiderkerk in Aalten waren donderdagavond vrijwel allemaal be...

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met mogelijk een spatje regen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...

Mijlpaal van miljoen euro op de loer voor Swim to Fight Cancer: ‘Nu vol gas doorgaan’

Swim to Fight Cancer is in de Achterhoek een waar begrip op het gebied van geld inzamelen voor de st...