Ulft, Netherlands

Schuttersfeest in Didam opnieuw afgelast

Het Schuttersfeest in Didam, dat zou plaatsvinden op 8 en 9 augustus, is afgelast. Dat heeft het bestuur besloten nadat de maatregelen om het coronavirus te bestrijden zijn aangescherpt vanwege de oplopende besmettingen.
Regio8 | 22 juli 2021 15:22 | Aangepast op 22 juli 2021 15:22
“Gezien de omstandigheden en de hoge besmettingscijfers, vinden wij het niet verantwoord om dit evenement te organiseren”, vertelt Ronnie Derksen, voorzitter van schutterij St. Antonius uit Nieuw-Dijk. “We gaan voor honderd procent veiligheid en die kunnen we op dit moment niet bieden.” De organisatie heeft door middel van een nieuwsbrief aan de leden laten weten dat vriendengroepen in dat weekend wel bij elkaar kunnen komen. Derksen: “Op anderhalve meter afstand natuurlijk. Wij komen dan bij iedereen thuis om de schutterskaarten af te geven.”

De schutterijen willen het schuttersfeest, als het kan, dit jaar nog inhalen. “Er zijn een aantal schutterijen in Didam die het weekend van 3 en 4 oktober noemen. Als dat kan, gaan wij natuurlijk mee, maar daar kunnen we nu nog geen besluit over nemen. We zijn daar nu een beetje voorzichtig mee, omdat je iedere keer het evenement weer moet afzeggen."

Honderdjarig jubileum
Schutterij St. Antonius viert dit jaar hun honderdjarig bestaan. In het weekend van 10 tot 12 september wilde de schutterij het jubileum vieren. “Op vrijdag hadden we een feest gepland, dan zou er grote Tirolerband uit Limburg komen. Op zaterdag hadden we ook een feest gepland, met een kerkdienst, een receptie en een soort van frühshoppen. En op zondag zouden er allemaal andere schutterijen bij ons langskomen.”

Record tamboer trommelen
Op zondag stond het trommelen gepland, het nationaal tamboer record 2021. “Hier bestaat eigenlijk nog geen record voor”, laat Derksen weten. Het idee van de schutterij was om met heel veel trommelaars synchroon de modelmars te spelen. “Met tien mensen hadden we het record dus ook al gehaald, maar de teller stond al op meer dan honderd mensen.” Ook dit evenement is afgelast en wordt verplaatst. De schutterij zal hierover binnenkort met de leden gaan communiceren.

Foto: Schutterij St. Antonius

Meest gelezen

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Nieuwbouw Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem bereikt hoogste punt

Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 23 sep 2025 14:26

Lees ook

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

Aaltense burgemeester in Dusseldorf onderscheiden voor grensoverstijgende samenwerking brandweren

Burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Aalten is onderscheiden met een bijzondere medaille va...

Burgemeester Boumans bestempelt protest Doetinchem als 'terrorisme'

Burgemeester Mark Boumans veroordeelt het uit de hand gelopen protest van donderdagavond tegen de ko...

Gemeenteraad wil dat college landbouwsluis Beek heroverweegt

Als het aan de gemeenteraad van Montferland ligt kijkt het college nog eens kritisch naar het plaats...

Weerboer Gerrit voorspelt vanaf de kermis in Etten een wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Bus uitgebrand in Doetinchem, brandstichting niet uitgesloten

Een voertuig is donderdagavond volledig uitgebrand in Doetinchem. De politie onderzoekt de oorzaak e...