gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Schulden De Graafschap blijken hoger dan gedacht

81ad729fcc44100d14d975e7bc25e309

De schuld die bij De Graafschap in juni naar boven kwam, blijkt nog hoger te zijn dan gedacht. Over het afgelopen seizoen heeft de club een verlies geleden van ruim 1,7 miljoen euro, zo meldt Omroep Gelderland, wat reden is om te snijden in kosten.

Redactie REGIO8 |
Aan het einde van het vorige seizoen kwam naar buiten dat de club kampt met een financiële tegenvaller van meer dan een miljoen euro. Aandeelhouders, waaronder clubicoon Guus Hiddink, trokken de portemonnee om de club financieel te redden. De schulden blijken nu, enkele maanden later, nog hoger te zijn uitgevallen. Dat er nu nog eens vijf ton bovenop komt, zorgt voor verontwaardiging bij invloedrijke geldschieters.

Maandagavond stond op stadion De Vijverberg in Doetinchem een aandeelhoudersvergadering gepland. Daar vertelde voorzitter Theo Hek slecht nieuws aan de groep ondernemers die De Graafschap al regelmatig hielp met financiële injecties. Zij hadden de afgelopen week net hun handtekening gezet onder het dekken van het tekort van 1,2 miljoen euro toen ze plotseling geconfronteerd werden met een nieuwe tegenvaller.

'Onder controle'
Hek bevestigt het verlies van 1,7 miljoen euro over de jaargang 2022-2023. Hij laat tegelijkertijd weten dat er geen grote paniek is ontstaan. "We hebben het onder controle. Dat heeft te maken met achtergestelde leningen die we al hebben ontvangen", zo laat de voorzitter van de raad van commissarissen weten.

'Zonder hulp was het spannend geworden'

Zijn opmerking wordt ondersteund door een reactie van Hans Mol, de huidige directeur financiën: "We hebben daardoor meer ruimte gekregen. Dat gekoppeld aan het dekken van het tekort, de aandelenmissie, maakt dat we de financiën nu onder controle hebben. Zonder de hulp van hen was het heel spannend geweest om dit seizoen uit te spelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.

Els Rutting0

Coalitie Montferland verliest meerderheid, Els Rutting stapt uit PRO

Raadslid Els Rutting stapt uit PRO Montferland, ze gaat verder met haar eigen partij ROSE. De coalitie van CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland verliest hiermee de meerderheid in de gemeenteraad (was 13 van de 25 zetels, nu 12). Tot zover de ‘rust’ na de verkiezingen in de beruchte gemeente Montferland.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 23.49.19 (1)

Grote brand bedrijfspand Winterswijk, NL-Alert verstuurd

Bij een bedrijfspand aan de Koningsweg in Winterswijk heeft woensdagavond een grote brand gewoed. De brandweer rukte met veel materieel uit en schaalde op naar GRIP 1. Ook Duitse brandweerlieden kwamen helpen. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.