gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Samen praten over ouder worden op de 'Achterhoekbank'

4fc8843610517ac25eb7be063a58bd6e

Bij Marga Klompé in Groenlo is vrijdagochtend het startsein gegeven voor de campagne 'Praat vandaag over morgen', met de daarbij behorende Achterhoekbank. De campagne moet ervoor zorgen dat mensen met elkaar in gesprek gaan over ouder worden en nadenken over welke zorg in de toekomst mogelijk is.

Charlotte van de Kant |
“Het zou mooi zijn als het bankje zijn eigen leven gaat leiden”, vertelt het gezicht van de campagne, Frans Miggelbrink. “En dat iedereen even op dat bankje gaat zitten om even met elkaar te zitten om na te denken en te praten met elkaar over hoe we het gaan doen.” Erwin Bomers, bestuurder bij Marga Klompé benadrukt dat Nederland de komende jaren gaat vergrijzen. “En dat betekent dat we steeds meer ouderen krijgen en steeds minder jongeren. We moeten met elkaar gaan nadenken over de dag van morgen, hoe we die gaan invullen. En hoe ouderen gezond ouder worden, vitaal ouder worden en langer zonder professionele hulp zullen kunnen.”

De campagne is een samenwerking tussen zes grote Achterhoekse zorginstellingen. Azora, Careaz, De Gouden Leeuw Groep, Marga Klompé, Markenheem enSensire hebben de handen ineen geslagen hebben. “We voelen in ieder geval allemaal dezelfde urgentie om deze campagne te doen, want we zien allemaal dezelfde toekomst voor ons”, vertelt Anja Stunnenberg, bestuurder bij Markenheem. “De Achterhoek vergrijst net wat harder dan de rest van Nederland, wij lopen een beetje voorop op de rest van Nederland.” Bomers geeft aan dat deze ouderen steeds meer hulp nodig hebben: “Het is de vraag of wij dit als professionele organisatie nog steeds kunnen. Wij hopen met deze campagne, dat mantelzorgers, buren, vrienden met elkaar in gesprek gaan, over hoe de dag van morgen eruit gaat zien.”

Praten op de Achterhoekbank
De zorginstellingen hopen dit onder andere te bereiken met de Achterhoekbank. Miggelbrink gaf het startsein en ging aan de hand van een gesprekskaart voor de eerste keer op de bank in gesprek. “Het klinkt makkelijk, vandaag praten over morgen, maar we praten vandaag over ouder worden. Op de gesprekskaarten staan wat dingen op, bijvoorbeeld hoe woon je, als er iets met je gebeurt hoe gaan we je dan verzorgen, wie moet je dan verzorgen, waar wil je wonen en al dat soort vragen.”

Foto: REGIO8


Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.