gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Samen praten over ouder worden op de 'Achterhoekbank'

4fc8843610517ac25eb7be063a58bd6e

Bij Marga Klompé in Groenlo is vrijdagochtend het startsein gegeven voor de campagne 'Praat vandaag over morgen', met de daarbij behorende Achterhoekbank. De campagne moet ervoor zorgen dat mensen met elkaar in gesprek gaan over ouder worden en nadenken over welke zorg in de toekomst mogelijk is.

Charlotte van de Kant |
“Het zou mooi zijn als het bankje zijn eigen leven gaat leiden”, vertelt het gezicht van de campagne, Frans Miggelbrink. “En dat iedereen even op dat bankje gaat zitten om even met elkaar te zitten om na te denken en te praten met elkaar over hoe we het gaan doen.” Erwin Bomers, bestuurder bij Marga Klompé benadrukt dat Nederland de komende jaren gaat vergrijzen. “En dat betekent dat we steeds meer ouderen krijgen en steeds minder jongeren. We moeten met elkaar gaan nadenken over de dag van morgen, hoe we die gaan invullen. En hoe ouderen gezond ouder worden, vitaal ouder worden en langer zonder professionele hulp zullen kunnen.”

De campagne is een samenwerking tussen zes grote Achterhoekse zorginstellingen. Azora, Careaz, De Gouden Leeuw Groep, Marga Klompé, Markenheem enSensire hebben de handen ineen geslagen hebben. “We voelen in ieder geval allemaal dezelfde urgentie om deze campagne te doen, want we zien allemaal dezelfde toekomst voor ons”, vertelt Anja Stunnenberg, bestuurder bij Markenheem. “De Achterhoek vergrijst net wat harder dan de rest van Nederland, wij lopen een beetje voorop op de rest van Nederland.” Bomers geeft aan dat deze ouderen steeds meer hulp nodig hebben: “Het is de vraag of wij dit als professionele organisatie nog steeds kunnen. Wij hopen met deze campagne, dat mantelzorgers, buren, vrienden met elkaar in gesprek gaan, over hoe de dag van morgen eruit gaat zien.”

Praten op de Achterhoekbank
De zorginstellingen hopen dit onder andere te bereiken met de Achterhoekbank. Miggelbrink gaf het startsein en ging aan de hand van een gesprekskaart voor de eerste keer op de bank in gesprek. “Het klinkt makkelijk, vandaag praten over morgen, maar we praten vandaag over ouder worden. Op de gesprekskaarten staan wat dingen op, bijvoorbeeld hoe woon je, als er iets met je gebeurt hoe gaan we je dan verzorgen, wie moet je dan verzorgen, waar wil je wonen en al dat soort vragen.”

Foto: REGIO8


Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.