Ulft, Netherlands

Ruim honderd koeien geslacht in Vreden

Bij een boerenbedrijf in Vreden, net over de grens bij Winterswijk, zijn ruim honderd koeien geslacht. De dieren hadden de runderziekte IBR (BHV-1).
Ties Ruesink | 10 februari 2021 17:46 | Aangepast op 10 februari 2021 17:46
"Als er in Duitsland een bedrijf besmet raakt met IBR worden alle dieren geruimd", aldus een woordvoerder van Gezondheidsdienst voor Dieren (GD Royal). Mensen kunnen het zeer besmettelijke virus niet krijgen. "IBR kan op het bedrijf worden binnengehaald via erfbetreders of door aanvoer van of contact met niet IBR-vrij rundvee. Na een weerstandsvermindering kan zo'n dier het virus weer gaan uitscheiden en zo andere runderen op het bedrijf besmetten."

BHV-1 veroorzaakt verschillende ziektebeelden. Daarnaast houden de runderen het virus hun hele leven bij zich. Een uitbraak van deze ziekte komt zelden voor. Volgens de woordvoerder van GD Royal zijn er in Nederland voldoende voorzorgsmaatregelen genomen om een uitbraak te voorkomen. Om de oorzaak van de besmetting te achterhalen, zijn districtsdierenartsen een onderzoek gestart.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

De Graafschap versterkt zich met spits Mees Rijks

De Graafschap heeft er een spits bij. Tot het eind van het seizoen huurt de club Mees Rijks (22) van...

Organisatie Tractorpulling Lochem kijkt terug op geslaagde jubileumeditie

De organisatie van Tractorpulling Lochem blikt terug op een geslaagde jubileumeditie. Afgelopen week...

Doetinchemmer Luuk de Jong kiest voor FC Porto

Luuk de Jong heeft na zijn vertrek bij landskampioen PSV gekozen voor een avontuur onder de Portuges...

Auto slaat over de kop op Stapeldijk in Ruurlo

Bij een ongeval op de Stapeldijk in Ruurlo is zondagavond een auto over de kop geslagen en op zijn d...

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Een motorrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Doetinchem. De politie is...

Brand bij boerderij in Halle door wind aangewakkerd

Op de Bielemansdijk bij een boerderij in Halle is zondagmiddag brand ontstaan. De eigenaar was bezig...