gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim honderd fietsen nog niet opgehaald na Zwarte Cross

c992728bd669d22d8039f4d7a1087729.jpg

Naar de Zwarte Cross geweest en heb je nu nog een lege plek in je schuur waar ooit je fiets stond? Misschien staat hij wel in de opslag van Evert Bussink in Lichtenvoorde. Alle overgebleven fietsen van het festival heeft hij opgehaald. Echt alle, niet alleen vanuit de grote fietsenstallingen.

Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“We hebben ook fietsen uit de sloot, uit de berm en uit het maisland gehaald”, zegt Bussink. Alle fietsen belanden op het terrein van de Rova in Lichtenvoorde, al zijn ze er daar niet blij mee. Het zijn toch zo’n tweehonderd fietsen. “We hebben een afspraak met de gemeente gemaakt dat wij dit op ons nemen, maar het neemt gigantisch veel plek in beslag. Ik heb het liefst dat ze allemaal opgehaald worden.”

Er waren drie kijkdagen voor mensen die hun fiets kwijt waren. Volgens Bussink is elke dag anders, ook de kwaliteit van de fietsen die opgehaald worden: “De eerste dag werden de beste fietsen opgehaald. De dag erna waren het de fietsen die nog wel oké zijn. De fietsen die er nu nog staan zijn kwalitatief echt de minste. Het afvoerputje.”

Fietsen voor vluchtelingen
De fietsen worden de komende drie maanden nog niet afgevoerd. Als de fietsen niet opgehaald worden krijgen ze een mooie bestemming. De fietsen worden door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt gerepareerd en gaan dan naar vluchtelingen. Op dit moment staan er nog ruim honderd fietsen in Lichtenvoorde.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.