Ulft, Netherlands

Rosa Giesen naar voren geschoven als tijdelijke vervanger Wethouder Moors

Foto: Gemeente Belangen Doetinchem
Rosa Giesen van Gemeente Belangen Doetinchem volgt per februari vervangend wethouder Rabella Wiersma-de Faria op. Wethouder Patrick Moors heeft opnieuw ziekteverlof opgenomen voor een periode van twaalf weken en blijft daarmee voorlopig afwezig bij de gemeente.
Hidde Vinkenvleugel | 6 januari 2025 10:15 | Aangepast op 6 januari 2025 10:15
Het tijdelijke wethouderschap van Wiersma-de Faria wordt niet verlengd. Volgens Rosa Giesen is de reden daarvoor eenvoudig: “Toen wethouder Moors ziek werd, zat ik zelf ziek thuis, waardoor niemand vanuit onze partij naar voren geschoven kon worden. Nu ik hersteld ben, kan er weer iemand vanuit onze eigen lokale partij als wethouder aan de slag.” De wijziging in het wethouderschap is niet de enige verandering binnen Gemeente Belangen Doetinchem. Raadslid Marcel Zaaijer neemt de rol van fractievoorzitter op zich. Rob Mullink, die in 2022 als fractieopvolger diende, vult de vrijgekomen zetel in de gemeenteraad.

De toekomstige wethouder Giesen kijkt ernaar uit om met verschillende gemeentelijke dossiers aan de slag te gaan. “Onderwerpen zoals het sportbeleid en de opvang van dak- en thuislozen vind ik belangrijk om op te pakken,” aldus Giesen. Volgens haar partij is het belangrijk om een lokale wethouder binnen het college naar voren te dragen. “Rosa Giesen staat in Doetinchemse samenleving en heeft affiniteit en ervaring binnen de portefeuilles van Patrick Moors”, vertelt Marcel Zaaijer van GBD.

30 januari wordt Giesen geïnstalleerd als vervangend wethouder.

Meest gelezen

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval in Voorst

Redactie REGIO8 | 28 okt 2025 09:25

Lees ook

Doetinchem koopt grond Laborijn voor bouw van meer dan 400 woningen

Gemeente Doetinchem heeft een nieuwe stap gezet in de realisatie van het stadsdeel Spoorzone. De gem...

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...

GroenLinks-PvdA in Doetinchem bekogeld met vuurwerk: 'Het wordt steeds vaker goedgepraat'

Tijdens een campagneactie van GroenLinks-PvdA in het centrum van Doetinchem zijn partijleden zaterda...

Busje op kant aangetroffen nabij Doetinchem, geen spoor van bestuurder

Op de Halseweg in het buitengebied van Doetinchem, nabij Halle-Nijman, is in de nacht van donderdag ...

Ljubljana net te sterk voor Orion Stars in Doetinchem

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond in de SaZa Topsporthal in Doetinchem hun wedstrijd in...

Geschrokken reacties na explosie bij coffeeshop Doetinchem: 'Het is niet te bevatten'

In de nacht van maandag op dinsdag is een coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem zwaar beschadigd ...