Ulft, Netherlands

Rolling Stones-fans staan midden in de nacht bij platenzaak in Doetinchem

Tientallen oude én jonge rockliefhebbers verzamelden zich donderdagavond rond middernacht in Wim's Muziekkelder in Doetinchem om als eerste de nieuwe lp van de Rolling Stones te kopen. Er waren niet genoeg exemplaren van Hackney Diamonds om iedereen blij te maken, maar het was wel een ouderwets en gezellig samenzijn.
Bart Sollman | 20 oktober 2023 13:17 | Aangepast op 20 oktober 2023 13:17
“Mensen vinden het een soort sensatie, om zo laat lp-verkoop te doen”, zegt Chris Vrogten, de verkoper van dienst in de muziekkelder. “Het is lang geleden dat het zo was.” Stones-liefhebbers Fred en Jacco kwamen zelfs van achter Arnhem naar de Doetinchemse platenzaak toe. “Helaas was het in Arnhem en Nijmegen niet, dus Doetinchem was voor ons dé plek om te zijn”, vertelt Jacco. “We hebben de Stones wereldwijd bezocht, van Amerika en Cuba tot Europa. Dan laten we zo’n evenement niet lopen.”

Vrogten verwachtte een mannetje of veertig, dat werden er iets meer. Bij binnenkomst kregen alle bezoekers een lootje, hoe lager je nummer, hoe sneller je aan de beurt kwam. Voor de losse verkoop waren er nog zestien lp’s op voorraad. Dit werd pas kort voor de verkoop mocht beginnen om 00.00 uur medegedeeld, tot onvrede van een aantal bezoekers. Als je geen plaat in bezit kon krijgen, zit je bij de eerstvolgende bestelling.

Hackney Diamonds
Om 23.00 uur werd de plaat opgezet en konden de liefhebbers genieten van de tonen van Mick Jagger en zijn mannen, waarna een uur later de verkoop startte. “Ik vind het geweldig”, zegt Stones-liefhebber Fred over de nieuwe plaat. Jacco is blij met de plaat, maar hoopt ook dat Wim’s Muziekkelder vaker dergelijke releases organiseert: “Ik vind het fantastisch dat we de lp zo midden in de nacht kunnen aanschaffen.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Doetinchem|Muziek|

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

22-jarige man uit Doetinchem veroordeeld voor medeplegen brandstichting in Beuningen

Een 22-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld voor het medeplegen van brandstich...

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...