Ulft, Netherlands

Rekkens weiland omgebouwd tot festivalterrein in strijd tegen Alzheimer

Foto: Razernij op de Rekkense Hei
De gehele opbrengst van de eerste editie van Razernij op de Rekkense Hei gaat naar Alzheimer Nederland. Het festival wordt volledig georganiseerd door vrijwilligers. Een weiland in Rekken vormt zaterdag het toneel van het festival waarbij dertien bandjes optreden.
Elles Nieuwenhuis | 20 juni 2025 12:43 | Aangepast op 20 juni 2025 12:43
“Mijn vrouw en ik zijn beide festivalliefhebbers, we zijn vroeger veel naar festivals geweest”, zegt Raymond Koudijs, één van de tien organisatoren van het festival. “We hebben altijd gezegd van het zou leuk zijn als wij achter bij ons in de wei een festival kunnen organiseren.” De schoonvader van Koudijs heeft Alzheimer en woonde een aantal jaar achter de woning van de organisator in een mantelzorgwoning.

Inmiddels woont hij in een verzorgingstehuis. Vandaar dat de opbrengst van het festival naar een goed doel gaat waar de organisator zelf wat mee heeft. “Vrienden van ons organiseren Razernij In De Gaanderhei, in Gaanderen, met als goed doel KWF. Zo zijn wij op het idee gekomen om Razernij op de Rekkense Hei te organiseren, waarbij de opbrengst naar Alzheimer Nederland gaat.”

Dertien bands
Het festival heeft twee podia, waar in totaal dertien bandjes optreden. “Iedereen mag optreden, maar dat moeten ze wel vrijblijvend doen”, legt Koudijs uit. Een kaartje kost twintig euro, verder heeft het festival een aantal sponsoren. Aanstaande zaterdag hoopt het festival nog een hoop geld op te halen met de muntverkoop. “Ik denk dat er al gauw vierhonderd tot vijfhonderd, misschien zelfs wel zeshonderd man in het weiland staan. Dat is toch een mooi aantal”, vertelt de organisator. Het festival wil minimaal tienduizend euro doneren aan Alzheimer Nederland.

Nieuwe plannen
Het idee is dat het festival om de twee jaar gehouden wordt. “Dit jaar gaat de gehele opbrengst naar Alzheimer Nederland. Het plan is om bij een volgende editie meer goede doelen aan het festival te koppelen. Bijvoorbeeld dat we ook een deel van de opbrengst doneren aan een bejaardentehuis of een bepaalde opvang, zodat ze daar ook wat met muziek kunnen doen”, aldus Koudijs.

Lees ook

Zwaar ongeval op B220 bij Emmerich, meerdere Nederlanders gewond

Bij een ernstig ongeval op de B220 bij Emmerich zijn zaterdagmorgen meerdere personen zwaar gewond g...

De Graafschap wint weer in de slotfase

De Graafschap heeft in de blessuretijd met 1-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was invaller Tim Braem...

Oude IJsselstreek redt DRU Industriepark: ‘Dit is echt de laatste kans’

Het DRU Industriepark kan voorlopig blijven bestaan. Een meerderheid van de gemeenteraad van Oude IJ...

Achterhoekse D66'ers in jubelstemming na verkiezingswinst

Achterhoekse leden van D66 verkeren donderdag in een jubelstemming na de verkiezingswinst van hun pa...

Vogelgriep in de Achterhoek: wat betekent het voor inwoners en pluimveehouders?

De vogelgriep grijpt opnieuw om zich heen in de Achterhoek. Op steeds meer plekken wordt de ziekte v...

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schittert in nieuwe serie Flying Hummelo

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schreef zich in voor de audities van de nieuwe Zapp serie: Flying ...