gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Regeringen willen minder grensbewegingen

cc4e1b359b14e372df08b331612ee49f.jpg

Demissionair premier Mark Rutte heeft donderdag samen met de premier van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, Hendrik Woest, opgeroepen om grensbewegingen zoveel mogelijk te beperken. Over de grens bij 's-Heerenberg, in Emmerik, zijn de winkels nog gewoon open en daar merken ze sinds de lockdown een toename in het aantal Nederlandse klanten.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“We hebben nu dertig tot veertig procent Nederlandse klanten gemiddeld in de dagen voor kerst”, laat winkelier Michael Ter Stegen, die een kledingzaak heeft in het centrum van Emmerik, weten. “Normaal is dat twintig tot dertig procent per dag.” Nu de winkels in Nederland gesloten zijn, merkt Ter Stegen dat er meer Nederlanders in Emmerik komen winkelen. De keuze van het Nederlandse kabinet voor de lockdown kwam voor Ter Stegen als een verrassing: “In Nederland ligt het besmettingscijfer hoger met de nieuwe variant, maar ik had niet verwacht dat álle winkels in Nederland dicht moesten.” In het gezamenlijke statement van de Nederlandse regering en Noordrijn Westfalen wordt opgeroepen om niet naar Duitsland te komen om te winkelen of uit eten te gaan. Het gevaar van de omikronvariant is ook bij de ondernemer niet onopgemerkt gebleven: “Het gevaar is er zeker, maar we weten niet wanneer de cijfers door de nieuwe omikronvariant naar boven schieten.”

Na de kerst komt de Duitse regering vermoedelijk met aangescherpte coronamaatregelen. Ter Stegen hoopt dat hij zijn kledingwinkel open mag houden wanneer er nieuwe maatregelen worden aangekondigd: “Als de regering het in januari beter vindt dat we moeten sluiten, dan kunnen we daar niks tegen doen, maar ik hoop dat het blijft zoals het nu is.” Ter Stegen hoopt daarnaast dat zijn Nederlandse collega's snel op een normale manier aan de bak kunnen. “Maar het is nu nog heel onzeker om naar voren te kijken, naar januari en februari", besluit de winkelier.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.