Ulft, Netherlands

Publieks- én juryprijs 27e carnavalskrakertrofee gaan naar Azewijn

Foto: REGIO8
Twee inzendingen uit Azewijn gingen er met de prijzen vandoor op het carnavalskrakertrofeegala. De jury vond ‘Carnaval zit in mien bloed’ van Frank en Tomàs het beste nummer. De publieksfavoriet tijdens het uitverkochte gala was ‘De Prins’, van de Vossenjagers.
Nick Hermsen | Bart Sollman | 21 februari 2025 14:51 | Aangepast op 21 februari 2025 14:51
Hoewel het de derde keer is dat de trofee op een gala-avond werd uitgereikt, was er dit jaar toch iets nieuws. Nooit eerder mocht het publiek ook een prijs uitreiking. Alle aanwezige prinsen en prinsessen mochten hun stem uitbrengen. Waar de jury vaak gaat voor een ouderwets carnavalsliedje in het dialect, gingen de hoogheden dit jaar voor een wat moderner nummer.

Het grote voorbeeld voor de organisatie is het LVK, dé Limburgse carnavalskrakerwedstrijd. Hier komen duizenden carnavalisten samen om te genieten van dialectliedjes. Met een uitverkochte zaal in Ulft gaat het langzaam die kant op. “We moeten klein beginnen, dat hebben we nu gedaan. Het wordt steeds groter”, zegt een trotse organisator Jos Cornelissen.

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...