gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Provincie neemt N315 tussen Doetinchem en Ruurlo onder handen

bfa3d1ed528385a729bb18723e37346f.jpg

De Provincie Gelderland wil in het voorjaar van 2026 de N315 tussen Doetinchem en Ruurlo aanpakken. Een wegverbreding van ruim twee kilometer en het kappen en terugplaatsen van meer dan honderd bomen valt onder het plan.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Voor de werkzaamheden moeten er bomen worden gekapt, maar de bomen die worden weggehaald worden gecompenseerd", laat de provincie weten. Ongeveer veertig bomen worden neergehaald om de wegverbreding van twee kilometer lang te realiseren. Ten noorden van Zelhem wordt de N315 een stuk breder gemaakt zodat de weg veiliger wordt. Ook worden er in de bochten bij de Oude Zelhemseweg en de Aaltenseweg nieuwe geleiderails geplaatst.

Ook worden er zeventig bomen nabij Veldhoek gekapt vanwege de slechte staat van de bomen. De grootschalig kap wordt gecompenseerd door de provincie. "Er worden 196 nieuwe laanbomen aangeplant en ruim 9.000 m2 houtsingels met daarin zo’n 1100 boomvormers (een brede strook grond met daarin jonge bomen red.)", zo laat Gelderland weten. Samen met onder andere omwonenden, boeren, Veilig Verkeer Nederland en de gemeenten Bronckhorst, Doetinchem en Berkelland is nagedacht over het terugplaatsen van de bomen en welke locaties geschikt zijn.

Belanghebbende kunnen nog tot begin juli beroep aantekenen tegen de plannen van de provincie. Mocht dit niet het geval zijn, kan het plan worden uitgewerkt. In het voorjaar van 2026 hoopt de provincie te kunnen starten met de werkzaamheden, in de tweede helft van dat jaar moet de N315 weer toekomstbestendig zijn.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.