Ulft, Nederland
Terug

Provincie neemt N315 tussen Doetinchem en Ruurlo onder handen

bfa3d1ed528385a729bb18723e37346f.jpg

De Provincie Gelderland wil in het voorjaar van 2026 de N315 tussen Doetinchem en Ruurlo aanpakken. Een wegverbreding van ruim twee kilometer en het kappen en terugplaatsen van meer dan honderd bomen valt onder het plan.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Voor de werkzaamheden moeten er bomen worden gekapt, maar de bomen die worden weggehaald worden gecompenseerd", laat de provincie weten. Ongeveer veertig bomen worden neergehaald om de wegverbreding van twee kilometer lang te realiseren. Ten noorden van Zelhem wordt de N315 een stuk breder gemaakt zodat de weg veiliger wordt. Ook worden er in de bochten bij de Oude Zelhemseweg en de Aaltenseweg nieuwe geleiderails geplaatst.

Ook worden er zeventig bomen nabij Veldhoek gekapt vanwege de slechte staat van de bomen. De grootschalig kap wordt gecompenseerd door de provincie. "Er worden 196 nieuwe laanbomen aangeplant en ruim 9.000 m2 houtsingels met daarin zo’n 1100 boomvormers (een brede strook grond met daarin jonge bomen red.)", zo laat Gelderland weten. Samen met onder andere omwonenden, boeren, Veilig Verkeer Nederland en de gemeenten Bronckhorst, Doetinchem en Berkelland is nagedacht over het terugplaatsen van de bomen en welke locaties geschikt zijn.

Belanghebbende kunnen nog tot begin juli beroep aantekenen tegen de plannen van de provincie. Mocht dit niet het geval zijn, kan het plan worden uitgewerkt. In het voorjaar van 2026 hoopt de provincie te kunnen starten met de werkzaamheden, in de tweede helft van dat jaar moet de N315 weer toekomstbestendig zijn.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

KUSTERPRIJS.jpg

Brandstofprijzen aan beide kanten van de grens vrijwel identiek: ‘Ik ga voor de shag’

De Nederlandse én Duitse brandstofprijzen stijgen in rap tempo. Het bekende prijsverschil tussen beide landen lijkt op sommige plekken als sneeuw voor de zon verdwenen. Het verschil tussen twee tankstations van dezelfde uitbater in ’s-Heerenberg en Emmerik is slechts drie cent.

WhatsApp Image 2026-03-04 at 15.16.37.jpeg

Scooterrijder breekt enkel door botsing in Doetinchem

Bij een aanrijding op de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem is woensdag 4 maart een scooterrijder gewond geraakt. Het slachtoffer liep bij de botsing een gebroken enkel op.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Wie doen mee aan de verkiezingen in Doetinchem? Dit zijn de partijen op een rij

Inwoners van de gemeente Doetinchem kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal doen elf partijen mee. Naast landelijke partijen zoals VVD en GroenLinks/PvdA zijn ook lokale partijen, waaronder PvLM en GBD, van de partij. In de verkiezingsprogramma’s zijn de thema’s woningbouw en veiligheid veel terug te lezen. Lees hier een overzicht van de deelnemende partijen.

VanKeukentafelNaarKieslijst4.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Marcel en Mette Westerink in Bronckhorst

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Marcel en dochter Mette Westerink, samen op de kieslijst van Lokaal Bronckhorst.

Politie handboeien 4.JPG

47-jarige man veroordeeld voor diefstal dertien elektrische fietsen in Achterhoek

Een 47-jarige man zonder vaste verblijf- of woonplaats is woensdag door de rechtbank in Arnhem veroordeeld voor het stelen van dertien elektrische fietsen in de Achterhoek. De opgelegde straf is zestien maanden gevangenisstraf en een schadevergoeding van 8.528 euro.

Novi0.png

Novi Rabelink uit Doetinchem geeft gebruikte bloemen een tweede leven

Novi Rabelink haalt gebruikte bloemen op bij crematoria, beurzen en bruiloften om te voorkomen dat ze worden weggegooid. De bloemen krijgen van haar een tweede kans. Ze maakt er nieuwe boeketten van en deelt deze uit bij verzorgingshuizen, dagbestedingen en de voedselbank.