gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Provincie neemt N315 tussen Doetinchem en Ruurlo onder handen

bfa3d1ed528385a729bb18723e37346f.jpg

De Provincie Gelderland wil in het voorjaar van 2026 de N315 tussen Doetinchem en Ruurlo aanpakken. Een wegverbreding van ruim twee kilometer en het kappen en terugplaatsen van meer dan honderd bomen valt onder het plan.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Voor de werkzaamheden moeten er bomen worden gekapt, maar de bomen die worden weggehaald worden gecompenseerd", laat de provincie weten. Ongeveer veertig bomen worden neergehaald om de wegverbreding van twee kilometer lang te realiseren. Ten noorden van Zelhem wordt de N315 een stuk breder gemaakt zodat de weg veiliger wordt. Ook worden er in de bochten bij de Oude Zelhemseweg en de Aaltenseweg nieuwe geleiderails geplaatst.

Ook worden er zeventig bomen nabij Veldhoek gekapt vanwege de slechte staat van de bomen. De grootschalig kap wordt gecompenseerd door de provincie. "Er worden 196 nieuwe laanbomen aangeplant en ruim 9.000 m2 houtsingels met daarin zo’n 1100 boomvormers (een brede strook grond met daarin jonge bomen red.)", zo laat Gelderland weten. Samen met onder andere omwonenden, boeren, Veilig Verkeer Nederland en de gemeenten Bronckhorst, Doetinchem en Berkelland is nagedacht over het terugplaatsen van de bomen en welke locaties geschikt zijn.

Belanghebbende kunnen nog tot begin juli beroep aantekenen tegen de plannen van de provincie. Mocht dit niet het geval zijn, kan het plan worden uitgewerkt. In het voorjaar van 2026 hoopt de provincie te kunnen starten met de werkzaamheden, in de tweede helft van dat jaar moet de N315 weer toekomstbestendig zijn.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Gerrits Weerpraot0.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit de Eventkerk in Etten een aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit het de eventkerk in Etten voorspelt hij een aangenaam weekend.

MobieleHospiceSlingeland.jpeg

Nieuwe hospicekamer in Slingeland geeft patiënten warm afscheid: 'Het voelt als thuis'

Een ziekenhuisbed, medische apparatuur en witte muren. Voor sommige ernstig zieke patiënten vormt dit de omgeving waarin zij de stervensfase doorbrengen. In het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vinden zorgverleners dat dat anders kan en moet. Daarom introduceerden zij een mobiele hospicekamer: een verrijdbare inrichting die een gewone ziekenhuiskamer verandert in een warme, huiselijke omgeving.

TrailGP Parcours30.jpg

81-jarige kartrekker zet nog één keer TrialGP in Zelhem op poten

Op 4, 5 en 6 september vormt de voormalige vuilnisbult in Zelhem het decor voor de TrialGP. Na het succesvolle wereldkampioenschap in 2019 keert de absolute wereldtop terug naar het Bronckhorster plaatsje om hun indrukwekkende motorbeheersing te laten zien. Maar voordat het zover is, moet er nog flink wat werk worden verzet: volgens kartrekker Dick Bulten moeten er eerst zo’n twaalf uitdagende hindernissen worden gebouwd.

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Grote grenscontrole in Oost-Nederland: ‘We controleren ook wie probeert om te rijden'

In het grensgebied van Oost-Nederland werd donderdag een grootschalige controle gehouden onder de naam ‘Korridor Fahndung’. Op meerdere strategische plekken langs de grens werden automobilisten en andere reizigers gecontroleerd. Verschillende diensten werkten daarbij intensief samen om grensoverschrijdende criminaliteit tegen te gaan.

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.