Ulft, Nederland
Terug

Project ‘Tussen de Coulissen’ van start in Beek

c8508856d4567fa51e93d50c0dab5564.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het is belangrijk om de lokale kunstenaar ook een podium te geven”, aldus Mirjan Kolderweij. Ze organiseert het project ‘Tussen de Coulissen’. Kolderweij heeft al gemerkt dat kunstenaars die meedoen aan het project bekender worden in hun gemeente. “Wat ik bij sommige gemeenten al heb gezien is de reactie: ‘Oh, kan hij dit ook!’. Dat heeft de kunstenaar ander werk opgeleverd dus dat is wel mooi voortvloeisel uit zo’n project.”

De kinderen zijn samen met de kunstenaar bij de Uitspanning ‘t Peeske in Beek druk bezig met het bouwen van het kunstwerk. Wethouder Ingrid Wolsing vindt dit project een goed leermoment voor de kinderen. “Het is altijd mooi als je lokaal de mensen erbij kan betrekken,” vertelt Wolsing. “Dit is een combinatie van kunst, basisscholen en de natuur met een prachtig verhaal. Het is heel leuk om kinderen daarmee aan de slag te laten gaan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.