gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Project met Bergherbos ontvangt 1,6 miljoen

233f8ad6ff6ac31c536e6bc23e77de6f.jpg
Redactie REGIO8 |
De organisaties willen de komende drie jaar de kwaliteit van het grensgebied verhogen, met name bij rond de stuwwal van de Elterberg in Duitsland en het Bergherbos. De gebieden moeten beter met elkaar worden verbonden zodat het voor toeristen een aantrekkelijkere bestemming wordt. Concreet betekent de subsidie dat er onder meer geïnvesteerd wordt in het behoud van het heidegebied, ontwikkeling van het inheemse loofbos en de kwaliteit van de reptielencorridor.

In totaal is er ruim 2,2 miljoen euro beschikbaar. Het grootste deel komt uit een Europese INTERREG-subsidie, namelijk meer dan 1,6 miljoen euro. Natuurmonumenten draagt een kleine 80.000 euro bij en Stichting Huis Bergh meer dan 205.000 euro. De gemeenten Stadt Emmerich am Rhein en Montferland dragen 185.000 en 83.000 euro bij. De gemeente Montferland is de zogenaamde leadpartner van het project.

Foto: REGIO8

Lees ook

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.