Ulft, Nederland
Terug

Project met Bergherbos ontvangt 1,6 miljoen

233f8ad6ff6ac31c536e6bc23e77de6f.jpg
Redactie REGIO8 |
De organisaties willen de komende drie jaar de kwaliteit van het grensgebied verhogen, met name bij rond de stuwwal van de Elterberg in Duitsland en het Bergherbos. De gebieden moeten beter met elkaar worden verbonden zodat het voor toeristen een aantrekkelijkere bestemming wordt. Concreet betekent de subsidie dat er onder meer geïnvesteerd wordt in het behoud van het heidegebied, ontwikkeling van het inheemse loofbos en de kwaliteit van de reptielencorridor.

In totaal is er ruim 2,2 miljoen euro beschikbaar. Het grootste deel komt uit een Europese INTERREG-subsidie, namelijk meer dan 1,6 miljoen euro. Natuurmonumenten draagt een kleine 80.000 euro bij en Stichting Huis Bergh meer dan 205.000 euro. De gemeenten Stadt Emmerich am Rhein en Montferland dragen 185.000 en 83.000 euro bij. De gemeente Montferland is de zogenaamde leadpartner van het project.

Foto: REGIO8

Lees ook

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. Op Hemelvaartsdag viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.