gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Prison Escape in Doetinchem mag doorgaan

ca6a741e33ba30ed19bfed0700cbd1b0

Prison Escape, een real life game die gespeeld wordt in De Kruisberg in Doetinchem, mag doorgaan met de activiteiten in de voormalige gevangenis. Twaalf buurtbewoners ervaren geluids- en verkeersoverlast, maar hun bezwaren zijn door het college afgewezen.

Redactie REGIO8 |
"Er is in vele opzichten rekening gehouden met de belangen van omwonenden", aldus de bezwaarcommissie van Doetinchem. "Dit blijkt uit meerdere aanpassingen aan het plan." Hiermee doelt de commissie op het busvervoer van de deelnemers vanuit het centrum naar de Kruisberg en het versterkt afspelen van geluid tijdens het spel. Het bezwaar van vier omwonenden aan de Zandstraat werd ook niet ontvankelijk verklaard. Ze wonen volgens de bezwarencommissie te ver weg. "Tijdens de hoorzitting hebben omwonenden niet aannemelijk kunnen maken dat ze gevolgen ondervinden van de activiteit."

Rowan Stapelbroek is blij dat Prison Escape gewoon door kan gaan in de voormalige gevangenis. "We willen natuurlijk dat iedereen blij is en betreuren het als mensen minder tevreden zijn", zegt de organisator van de Prison Escape. "Signalen vanuit de buurt daar moeten we zo goed mogelijk naar kijken." Zo is inmiddels na klachten van omwonenden in het productionele plan opgenomen dat er extra controle is bij het uitdoen van de lichten na afloop van de activiteit.

'Mooie activiteit voor Achterhoek'

De vergunning van Prison Escape in de Kruisberg loopt door tot eind 2020. ‘Ik denk dat we voor de Achterhoek een mooie activiteit kunnen creëren, waarbij horeca en de toeristenbranche mee profiteren’, zegt Stapelbroek. Het volgende weekend dat Prison Escape in Doetinchem plaatsvindt is op 28 en 29 maart.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt seizoen af met duidelijke ambities en aast op langer verblijf Niemeijer

De Graafschap is zondagmiddag op de velden van ZZC ’20 in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Thomas Duivenvoorden werd de toon met een pittige en energieke training, gelijk gezet.

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.