Ulft, Netherlands

Première Grenszland startschot herdenken

In Dinxperlo is vrijdag de symbolische aftrap gegeven voor het herdenken van inmiddels 76 jaar vrijheid en vrede in de Achterhoek met de première van de film Grenszland. De film is speciaal gemaakt voor het grensoverschrijdende programma in de regio.
Davie Klein Gunnewiek | 24 september 2021 16:35 | Aangepast op 24 september 2021 16:35
“We zouden vorig jaar eigenlijk met achthonderd mensen gaan ontbijten op de grens in Dinxperlo om ons gezamenlijk programma af te trappen”, zegt organisator Esther Ruesen. “Helaas kon dat niet doorgaan.” Er is door de organisatie gezocht naar een alternatief, van waaruit de film Grenszland is ontstaan. “Het verhaal gaat over een jong Nederlands meisje en een Duitse jongen”, vertelt Ruesen. “Ze groeien op aan de grens zo’n 75 jaar geleden.” In de korte film, die is opgenomen in het grensgebied van de Achterhoek en de Liemers, zie je hoe ze opgroeien en wel of niet weer bij elkaar komen. “Aan het einde van de film zie je hoe ze, in het hier en nu, zelf 75+ zijn geworden”, zegt Ruesen.

De première van de film werd vrijdag bijgewoond door burgemeesters en wethouders uit de grensregio, gedeputeerde Peter Drenth van de Provincie Gelderland en Steilvertreter Silke Sommers van de Kreis Borken. “Het is eigenlijk een symbolische aftrap”, vertelt Ruesen. “Het is best bijzonder dat alle Achterhoekse en Liemerse gemeenten hierbij aanwezig zijn.” Volgens Ruesen is het belangrijk dat deze herdenking alsnog kan plaatsvinden. “Het afgelopen jaar was vanwege corona toch heel onvrij”, zegt Ruesen. “Als inwoners van de grensregio hebben we gemerkt dat de fysieke grens met onze Oosterburen weer even bestond door de verschillende coronamaatregelen. Dan is het des te belangrijker om de vrijheid nu weer te vieren.”

Tentoonstellingen en lespakket
Naast de film Grenszland bestaat het programma de komende tijd onder meer uit twee mobiele tentoonstellingen voor alle deelnemende gemeenten in het Nederlands en Duits en een lespakket voor scholen. Tevens zijn er drie vaste exposities ontwikkeld voor het Stadsmuseum Doetinchem, Nationaal Onderduikmuseum en het Grenslandmuseum Dinxperlo.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: Film Grenszland

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...