gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie vraagt met paarden om oplettendheid

a74741b5b4e40989bf6a33ea5c731bc8
Redactie REGIO8 |
"Rond deze tijd van het jaar, zijn tussen zes en tien uur 's avonds de inbrekers op pad", zo legt agent Gerben Boesveld aan 112Achterhoek-nieuws.nl uit, over waarom de politie 's avonds de wijk in gaat. Tijdens het Donkere Dagen Offensief wordt er extra ingezet op waakzaamheid en oplettendheid van burgers. De paarden waren donderdag een extra middel om die aandacht van de burgers te vatten. Boesveld: "Met name om aandacht te vragen aan wijkbewoners van 'let eens wat vaker op en meldt eens wat vaker verdachte situaties bij de politie."

Dat komt volgens Boesveld omdat burgers vaak denken dat ze de politie lastig vallen met een melding. Hij geeft aan dat het juist precies andersom is. "Wij willen graag dat mensen ook bij de kleinste verdachte situaties ons gaan bellen." Ook voor deze situaties mag er tegenwoordig met 112 gebeld worden. "Liever tien keer voor niks gebeld, dan die ene keer niet gebeld", sluit de wijkagent af. De politie heeft geen concrete verdachten op het oog.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt seizoen af met duidelijke ambities en aast op langer verblijf Niemeijer

De Graafschap is zondagmiddag op de velden van ZZC ’20 in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Thomas Duivenvoorden werd de toon met een pittige en energieke training, gelijk gezet.

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.