Ulft, Nederland
Terug

Politie vraagt met paarden om oplettendheid

a74741b5b4e40989bf6a33ea5c731bc8.jpg
Redactie REGIO8 |
"Rond deze tijd van het jaar, zijn tussen zes en tien uur 's avonds de inbrekers op pad", zo legt agent Gerben Boesveld aan 112Achterhoek-nieuws.nl uit, over waarom de politie 's avonds de wijk in gaat. Tijdens het Donkere Dagen Offensief wordt er extra ingezet op waakzaamheid en oplettendheid van burgers. De paarden waren donderdag een extra middel om die aandacht van de burgers te vatten. Boesveld: "Met name om aandacht te vragen aan wijkbewoners van 'let eens wat vaker op en meldt eens wat vaker verdachte situaties bij de politie."

Dat komt volgens Boesveld omdat burgers vaak denken dat ze de politie lastig vallen met een melding. Hij geeft aan dat het juist precies andersom is. "Wij willen graag dat mensen ook bij de kleinste verdachte situaties ons gaan bellen." Ook voor deze situaties mag er tegenwoordig met 112 gebeld worden. "Liever tien keer voor niks gebeld, dan die ene keer niet gebeld", sluit de wijkagent af. De politie heeft geen concrete verdachten op het oog.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.