Ulft, Netherlands

Politie rukt groots uit voor gecamoufleerde mensen met wapens, blijkt legeroefening

Alle alarmbellen gingen dinsdagavond af bij de politie na een melding over gecamoufleerde mensen met wapens in het buitengebied van Meddo. De politie rukte met meerdere surveillancevoertuigen en een politiehelikopter uit, maar ter plaatse bleek het te gaan om een militaire oefening van de Luchtmobiele Brigade.
Davie Klein Gunnewiek | 29 juni 2023 14:43 | Aangepast op 29 juni 2023 14:43
“Er stond een oefening gepland van de 11 Luchtmobiele Brigade Verkenningskadron van de Luchtmobiele Brigade uit Schaarsbergen”, laat een woordvoerder van Defensie weten. “Tijdens deze oefening zijn verschillende verkenningsactiviteiten geoefend, zowel te voet als met terreinvoertuigen en zowel ’s nachts als overdag.”

In voorbereiding op deze oefening is volgens de woordvoerder de standaardprocedure doorlopen. Zo zijn de verschillende interne afdelingen van defensie, gemeenten waar de oefening werd gehouden en de politie en provincie op de hoogte gesteld.

Oefening stond niet vermeld
“Normaliter wordt in aanvulling op bovenstaande procedure de oefening opgenomen in een centraal digitaal overzicht van Defensie”, legt een woordvoerder uit.
“In dit geval was deze oefening in deze lijst niet vermeld. Het gevolg was dat de oefening niet gemakkelijk was terug te vinden door de Koninklijke Marchechaussee en uiteindelijk de politie is uitgerukt om polshoogte te nemen.”

Voorkomen in de toekomst
Ter plaatse is er contact geweest tussen de politie en de militaire eenheid. Dit heeft geen invloed gehad op het verdere verloop van de oefening. De Luchtmobiele Brigdade neemt het voorval erg serieus. “Defensie is in overleg met de politie maatregelen aan het nemen om dit soort incidenten te voorkomen in de toekomst”, aldus een woordvoerder.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Politie|Defensie|Meddo|

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Jerrycans met mogelijk drugsafval gevonden in Zeddam

Medewerkers van de gemeente Montferland hebben donderdagochtend aan de Bovendorpsstraat in Zeddam je...

Politie betrapt leerling onder invloed bij rijschoolcontrole

De politie Achterhoek-West heeft op woensdag 10 september een controle gehouden op verschillende rij...

Minderjarig meisje gewond na straatroof tijdens kermis in Doetinchem

Een minderjarig meisje is zaterdagavond bij het gemeentehuis gewond geraakt bij een straatroof op de...

Vrouw (33) gewond bij ongeval op N18, reed onder invloed

Een 33-jarige vrouw uit Neede is zaterdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig verkeersongeval op d...

Terborgenaar (20) en Dinxperloër (29) aangehouden bij woning door politie in kogelwerende vesten

Bij een uit de hand gelopen ruzie aan de Prinses Margrietstraat in Terborg is een 20-jarige man uit ...