Ulft, Netherlands

Politie en horeca Doetinchem willen cameratoezicht in het centrum

Regio8 | 31 oktober 2019 16:59 | Aangepast op 31 oktober 2019 16:59

"Als politieman zeg ik volmondig ja tegen cameratoezicht", aldus Mikel Kleinpenning. Hij is wijkagent in het centrum van Doetinchem en vindt dat cameratoezicht kan helpen in zijn werk. "Het werkt preventief. We kunnen eerder acteren op zaken en eventueel ingrijpen. We hebben laatst te maken gehad met uitgaansgeweld. Camerabeelden kunnen dan een goede ondersteuning zijn om verdachten in beeld te krijgen." Ook horecaondernemer Pascal van der Beek, eigenaar van een aantal horecazaken in de uitgaansstraat van Doetinchem, is groot voorstander van cameratoezicht. "Het zou een mooie ontwikkeling zijn voor de binnenstad", aldus de ondernemer. "Zeker voor de veiligheid als mensen komen stappen of uit eten gaan. Hoe meer we kunnen beveiligen, hoe meer we kunnen achterhalen." Het bevreemd Van der Beek dat Doetinchem op dit moment nog geen cameratoezicht heeft in het centrum. "Doetinchem wil zich toch profileren als de hoofdstad van de Achterhoek. Wij trekken steeds meer mensen aan van buitenaf en dat zijn niet alleen maar leuke mensen."

Volgens Kleinpenning heeft Doetinchem op dit moment al een pakket aan maatregelen voor de veiligheid in het centrum van de stad. "We hebben calamiteitenverlichting, een horecanummer die ondernemers rechtstreeks kunnen bellen zonder tussenkomst van 112 en agenten van het 'Openbaar Orde team' die goed getraind zijn", aldus de wijkagent. Het pakket mag volgens hem wel worden uitgebreid. "Cameratoezicht zou voor ons een welkome aanvulling zijn." Het is volgens Kleinpenning echter wel een illusie om te denken dat cameratoezicht straks alle incidenten in het centrum van Doetinchem kan voorkomen. "Cameratoezicht kan wel bijdragen aan een veilig klimaat in ons centrum. Doetinchem is normaal gesproken een veilige uitgaansstad en uiteraard hebben we hier ook wel eens incidenten, maar dat wil niet zeggen dat je alles kan voorkomen."

De gemeenteraad van Doetinchem praat donderdagavond in de raadsvergadering over het cameratoezicht. Onder de partijen lijkt er een groot draagvlak te zijn. Eerder gaf burgemeester Mark Boumans al aan om hier nog eens goed naar te kijken.

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...