Ulft, Netherlands

Poging tot plofkraak ABN Amro Doetinchem

Regio8 | 26 april 2017 07:23 | Aangepast op 26 april 2017 07:23
Omstreeks 02.25 uur kreeg de brandweer een melding van een brandend voertuig aan de Gaarde in Doetinchem. Daar stond een busje in brand, wat later het vluchtvoertuig van de daders van de plofkraak bleek te zijn. De brandweer heeft het busje kunnen blussen. Dit voertuig is diezelfde avond gestolen bij een woning aan de Pluimersdijk in Zelhem. Getuigen van de autodiefstal worden opgeroepen zich te melden bij de politie.

Later kreeg de politie een melding van de poging tot plofkraak aan de Houtmastraat. De daders hebben geen buit kunnen maken en zijn er vervolgens vandoor gegaan met het vluchtvoertuig, die zij later in brand hebben gestoken. Het is niet duidelijk om hoeveel daders het gaat.

Het technisch onderzoeksteam is ter plaatse gekomen om te controleren of de daders explosieven hadden achtergelaten. De politie is op zoek naar mensen die iets verdachts hebben gezien of gehoord. Ruim een week geleden vond er ook al een plofkraak plaats bij een pinautomaat van Rabobank in Doetinchem.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Twee Achterhoekse klimmers aan de start van de Giro d’Italia

De Achterhoekse wielrenners Koen Bouwman en Gijs Leemreize staan vrijdag in Albanië aan de start van...

BBQ's en Oldtimers: nieuw feest in Zelhem uit de koker van Hendrik Jan Lovink

Honderden oldtimerliefhebbers komen elk jaar samen in het centrum van Zelhem voor de Smoks Hanne Rit...

Vierde landstitel lonkt voor Orion Stars na tweede overwinning op Lycurgus

Orion Stars uit Doetinchem heeft zich een ideale uitgangspositie verschaft voor het binnenhalen van ...

Plannen voor opvang van 125 arbeidsmigranten in Olde Beth Wehl

De pandeigenaar van evenementenlocatie Olde Beth, ontwikkelt samen met twee andere initiatiefnemers ...

Rijinstructeur uit Didam (61) krijgt één dag cel en taakstraf voor aanranding leerling

Een 61-jarige rijinstructeur uit Didam is donderdag 8 mei door de rechtbank in Zutphen veroordeeld t...

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...