Ulft, Nederland
Terug

Plofkraken in Achterhoek kosten kapitaal

fa859550d427b41199ef037621f0155d.jpg
Redactie REGIO8 |

“In mijn tijd, ik zit hier nu drie jaar, hebben we het nog nooit bij de hand gehad. Nu in de afgelopen paar maanden drie pogingen, dus dat is echt wel een forse toename”, constateert Wendy Verlaan van Rabobank Graafschap. Een geslaagde plofkraak heeft nog niet plaatsgevonden, maar dat maakt de schade er niet minder om. “In dit geval hebben we één keer de pech gehad, dat we de hele automaat hebben kunnen afschrijven, in de andere gevallen was nog reparatie mogelijk.” Wanneer een pinautomaat nog gerepareerd kan worden kost dit een paar duizend euro. De aanschaf en plaatsing van een nieuwe automaat kost tussen de 50.000 en 55.000 euro.

Inmiddels zijn er nog geen daders aangewezen voor de pogingen tot plofkraken. “Wij zijn bezig met het onderzoek”, stelt teamchef Viola Mistrate Haarhuis van Politie Achterhoek-West. “Wij proberen onze aanknopingspunten aan elkaar te knopen om tot de daders te komen.” In de afgelopen tijd is er een stijging van het aantal pogingen te zien in de regio. “Op het moment dat we de daders hebben dan weten we ook direct wat de oorzaak is.” Mistrate Haarhuis ziet een conjunctuurbeweging, waarbij rustigere perioden zich afwisselen met tijden waarin de plofkraken vaker voorkomen. “Het zou ook kunnen zijn dat de daders die vastgezeten hebben weer vrij zijn en nu weer van start gaan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

ZeddamDorpshuis20.jpg

Jennifer en Patricia nemen dorpshuis over: 'We willen het hart van Zeddam worden'

Voor het echtpaar Jennifer en Patricia Nijbroek-Meijer gaat er een droom in vervulling in Zeddam. Toen vorig jaar duidelijk werd dat het dorpshuis zonder exploitant kwam te zitten, sprongen ze in het gat. Hiermee viel alles samen.

OrionStarsFener0.jpg

Orion Stars knokt, maar moet buigen voor Fenerbahçe in kolkende Topsporthal

Een uitverkochte SaZa Topsporthal in Doetinchem vormde woensdagavond het decor voor een Europese volleybalavond van formaat. Orion Stars nam het in de halve finale van de CEV Volleybal Cup op tegen het Turkse Fenerbahçe. Ondanks een sterke openingsfase zat een overwinning er uiteindelijk niet in.

Elf levensloopbestendig Zelhem.jpeg

College Bronckhorst wil elf levensloopbestendige woningen in Zelhem

Het college van burgemeester en wethouders staat open voor de ontwikkeling van elf levensloopbestendige appartementen in Zelhem. Dat zijn er zes in de Achterhoekse betaalbare segment en vijf appartementen bedoeld voor ouderen.

WhatsApp Image 2026-02-11 at 17.27.16.jpeg

Aanrijding Dijkstraat/Driessenshof in Aalten: één gewonde

Twee automobilisten veroorzaakten woensdagmiddag een aanrijding in Aalten op de kruising van de Dijkstraat met de Driessenshof. Eén inzittende raakte daarbij gewond.

Lasergun0.png

Politie Oost-Nederland wijst N319 aan als projectweg na groot aantal ongevallen

De politie Oost-Nederland heeft de N319 tussen Warnsveld en Kotten in de Achterhoek bestempeld als een zogenaamde ‘Projectweg’ en gaat hier de komende tijd meer controleren, zoals langs de Zutphenseweg bij Vorden. Dit betekent dat deze weg een stuk meer verkeersongevallen heeft dan soortgelijke wegen, en dit komt door meerdere factoren.

Sporthal de Kamp Hengelo

Verduurzaamde Hengelose sporthal geopend: ‘Bouw je dit nieuw, ben je 15 miljoen euro kwijt’

De gemeente Bronckhorst wil in 2030 energieneutraal zijn. Met de verduurzaming van sporthal de Kamp in Hengelo is een nieuwe stap in die ambitie gezet. Met energielabel A+++ op zak moet het complex uit de jaren 70 nog zeker twintig jaar mee.