Ulft, Netherlands

Patat voor tien cent bij start van Houtkamp

Cafetaria De Houtkamp in Doetinchem opent dinsdag voor het eerst de deuren met een bijzondere promotieactie. Een patatje of een patatje met wordt de eerste dag verkocht voor tien eurocent per portie, de prijs die in de jaren ’50 ook werd betaald.
Regio8 | 10 maart 2020 10:15 | Aangepast op 10 maart 2020 10:15
“Ik wil mensen laten proeven van de sfeer, vandaar de openingsactie”, zegt eigenaar Berry Boerman van Cafetaria De Houtkamp. Naast de bijzondere prijs, grijpt hij met de inrichting van de nieuwe zaak ook terug naar de jaren ’50. Zo prijkt aan de muur een grote afbeelding van Heebing Supermarkt, in 1959 gevestigd op dezelfde locatie aan de Dr. Huber Noodtstraat. De cafetaria is verder gevuld met gouden platen van Elvis, schaalmodellen van oldtimers en een authentieke inrichting. “Omdat wij teruggaan naar die stijl, vinden we het ook leuk om de naam Houtkamp terug te laten komen”, zegt Boerman.

De keuze voor een jaren ’50-inrichting is er voor Boerman een op gevoel geweest. “De romantiek, de muziek, de kleuren, het neon, het chroom”, zo somt hij op. “Het is gewoon helemaal mijn ding vanaf dat ik eind jaren ’70 de film Grease zag.” Of er genoeg patat in de zaak ligt nu de porties voor een dubbeltje per stuk worden verkocht? “Zeker, en anders krijgen we het aangevuld”, benadrukt Boerman. “We willen iedereen kunnen bedienen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...