Ulft, Netherlands

Pabostudenten nemen scholen in regio over

Studenten uit het derde leerjaar van de pabo van Hogeschool Iselinge uit Doetinchem nemen deze week diverse basisscholen over in de regio waaronder OBS De Slinger in Aalten. De leerkrachten van de toekomst staan deze week voor het eerst op eigen benen.
Regio8 | 27 maart 2019 15:55 | Aangepast op 27 maart 2019 15:55

"Het is voor studenten heel bijzonder dat ze samen met een andere student een hele week voor een groep staan", aldus pabostudent Bas Oonk. "Normaal in de stage heb je nog de groepsleerkracht die naast je staat en je begeleidt. Nu sta je helemaal alleen voor de groep en bedenk je de lessen ook zelf." Het menselijk lichaam is het thema dat centraal staat tijdens de week van de overname door de studenten. "We hebben geleerd wat er in ons lichaam zit, welke spieren we hebben en wat onze organen doen", aldus Basten, een van de basisschoolleerlingen.

Volgens Oonk reageren de leerlingen heel goed op de lessen die zij bedacht hebben: "Ze vinden het leuk dat de hele week het thema van het menselijk lichaam centraal staat. We merken als student ook dat het hen erg aanspreekt, omdat ze leren wat er in hun eigen lichaam gebeurt." De verantwoordelijkheid bevalt de pabostudenten ook goed. "Het is erg leuk om te ervaren hoe het is om een eigen groep te draaien."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Overleden persoon gevonden langs Baakseweg in Vorden

Redactie REGIO8 | 13 jul 2025 13:42

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

Caitlin Sturris | 16 jul 2025 10:04

Lees ook

De vrijdag van de Zwarte Cross is gestart

De poorten van het festivalterrein van de Zwarte Cross zijn geopend! Duizenden festivalgangers strom...

Dit was de donderdag van Zwarte Cross 2025

Dit was de allereerste dag van Zwarte Cross 2025. We trappen af met highlights van de donderdag met ...

Kansloze motie in Bronckhorst 'procesgepruttel' maar 'laat hersenen kraken'

Een ‘niet uitvoerbare’ en uiteindelijk kansloze motie van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), die an...

Orgel Joke steelt de show op de Zwarte Cross: 'Ik ben gewoon Joke'

Orgel Joke zet alweer de Zwarte Cross op zijn kop. Dit keer niet op het festivalterein zelf, maar in...

Typhoon maakt met rode lijn statement op Zwarte Cross

Typhoon vraagt tijdens zijn optreden op het hoofdpodium op de Zwarte Cross aandacht voor wereldvrede...

Zo opent De Heinoos het hoofdpodium op de Zwarte Cross

De Heinoos heeft het maar druk op de donderdag van de Zwarte Cross. 's Ochtends trapten ze het festi...