Ulft, Netherlands

Oude IJsselstreek start met een inhaalslag

Regio8 | 29 september 2017 13:00 | Aangepast op 29 september 2017 13:00
"De gemeente is net als een stoomschip", zo maakte wethouder Jos Sluiter de vergelijking. "Die kan niet ineens een andere kant op varen, maar verandert langzaam van koers." Hij doelde daarmee hoofdzakelijk op de onrustige politieke tijden die de gemeente een tijdlang in haar greep hebben gehouden. Oude IJsselstreek is de afgelopen jaren in rustiger vaarwater gekomen en gaat beginnen aan een inhaalslag. Er wordt vanaf 2018 dan ook ingezet op een aantal factoren die in andere gemeenten al enkele jaren aan de orde zijn.

Zo zal de gemeente een Meedoenarrangement opstarten, waar Montferland en Doetinchem al enkele jaren op inzetten. Tevens wordt er een duurzaamheidslening in het leven geroepen met een budget van een half miljoen per jaar voor de aankomende vier jaar. Ook dat concept wordt al uitgevoerd in de Achterhoek, zoals in Bronckhorst. En er wordt verder gekeken naar het oprichten van BMV's en fusiescholen in de gemeente, iets waar de hele Achterhoek niet aan ontkomt.

Stabiele toekomst
Al met al geeft de begroting voor de gemeente voldoende aanknopingspunten voor een financieel stabielere toekomst. De reservepositie zal verbeteren en de leningpositie verminderen. Het college wil benadrukken dat de burger daar niet voor zal opdraaien. De woonlasten zullen voor een huishouden gemiddeld met negen euro per jaar omhoog gaan. Wethouder Sluiter: "Dat is een stijging van ongeveer één procent."

Foto: REGIO8

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...