gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion verslaat Duitse en Belgische volleyballers

9031c1a7562462af5eebc8d69b5152f8.jpg

Active Living Orion heeft twee van de drie potjes gewonnen op het zelf georganiseerde internationale toernooi in de Topsporthal. De volleyballers uit Doetinchem bereiden zich voor op het nieuwe seizoen en hopen deze jaargang wél eremetaal te pakken, daar moet het spelen tegen sterke teams uit het buitenland bij helpen.

Nick Hermsen |
“Het is zinvol op alle fronten”, vindt trainer Dirk Sparidans, die aan de vooravond staat van zijn tweede seizoen bij de Doetinchemmers. “Het zijn mooie teams uit drie verschillende landen. Bij tijd en wijle was het een hoog niveau en er was veel weerstand, dus het was goed.” De Doetinchemmers wonnen op het toernooi in vijf sets van Netzhoppers uit Duitsland en Tectum Achel uit België. De Franse ploeg Nancy Volley-Ball bleek met 2-3 net te sterk. “De progressie in de drie wedstrijden is leuk om te zien”, zegt libero Mart Bleeker. “Daarin zijn we goed bezig als team.”

Vorig seizoen verloor Orion zowel de finale om de landstitel als om de beker. De komende weken maken de Doetinchemmers zich met de nodige revanchegevoelens op voor seizoensopener op zaterdag 1 oktober, want dit jaar moet er wél eremetaal worden gepakt. “Ik denk dat het zeker mogelijk is”, aldus Bleeker. “Maar Dynamo is elk jaar goed, dus die zullen het nu ook goed voor mekaar hebben. Lycurgus heeft een paar goede jongens erbij. Het gaat gewoon een goede, spannende strijd worden.”

‘Mooi ritueel voor komende jaren’
Hoewel de Topsporthal op zaterdag en zondag matig gevuld was, mag het vriendschappelijke toernooi met buitenlandse ploegen elk jaar terugkeren van de trainer. “Dit moet uitgroeien en het moet meer gaan leven”, zegt Sparidans. “Als we dit soort teams naar Nederland kunnen halen en we kunnen ze goed kunnen ontvangen, dan hebben we hier een heel centrum om dat te doen. Ik vind het een harstikke mooi ritueel voor de komende jaren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.