gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion verliest om Supercup van Lycurgus

7cd6f2f71f619122d87542b5f722d2d5
Redactie REGIO8 |

Het verschil tussen de landskampioen en bekerwinnaar Orion was vanaf de eerste set erg klein. De Doetinchemse volleyballers liepen een grote achterstand in, maar konden niet voorkomen dat de eerste set toch naar Lycurgus ging: 25-20. In de tweede set was Orion strijdvaardig en ook beter dan de thuisploeg. De mannen van de nieuwe trainer-coach Redbad Strikwerda namen halverwege de set afstand van Lycurgus en gaven deze voorsprong niet meer uit handen: 20-25.

Het verschil tussen de landskampioen en de bekerwinnaar van vorig seizoen werd in de derde set gemaakt. Ondanks een gelijk opgaand begin, glipte de set uit handen van Orion. Na twee time-outs pakte Lycurgus de leiding. De Groningers wonnen uiteindelijk ook de derde set: wederom 25-20. In de vierde set en beslissende was Lycurgus duidelijk een maatje te groot. Via aanvoerder Stijn Held kwam Orion nog terug tot 19-19, maar dat bleek niet voldoende om er nog een vijfde set uit te slepen. Abiant Lycurgus won met 25-22.

Door dit verlies is het de Doetinchemse bekerwinnaar niet gelukt de eerste prijs van het seizoen binnen te slepen. Net als in de strijd om de landstitel was plaaggeest Lycurgus uit Groningen met 3-1 te sterk voor Seesing Personeel Orion.

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.