Ulft, Netherlands

Orion verliest om Supercup van Lycurgus

Regio8 | 1 oktober 2017 20:42 | Aangepast op 1 oktober 2017 20:42

Het verschil tussen de landskampioen en bekerwinnaar Orion was vanaf de eerste set erg klein. De Doetinchemse volleyballers liepen een grote achterstand in, maar konden niet voorkomen dat de eerste set toch naar Lycurgus ging: 25-20. In de tweede set was Orion strijdvaardig en ook beter dan de thuisploeg. De mannen van de nieuwe trainer-coach Redbad Strikwerda namen halverwege de set afstand van Lycurgus en gaven deze voorsprong niet meer uit handen: 20-25.

Het verschil tussen de landskampioen en de bekerwinnaar van vorig seizoen werd in de derde set gemaakt. Ondanks een gelijk opgaand begin, glipte de set uit handen van Orion. Na twee time-outs pakte Lycurgus de leiding. De Groningers wonnen uiteindelijk ook de derde set: wederom 25-20. In de vierde set en beslissende was Lycurgus duidelijk een maatje te groot. Via aanvoerder Stijn Held kwam Orion nog terug tot 19-19, maar dat bleek niet voldoende om er nog een vijfde set uit te slepen. Abiant Lycurgus won met 25-22.

Door dit verlies is het de Doetinchemse bekerwinnaar niet gelukt de eerste prijs van het seizoen binnen te slepen. Net als in de strijd om de landstitel was plaaggeest Lycurgus uit Groningen met 3-1 te sterk voor Seesing Personeel Orion.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

Redactie REGIO8 | 25 nov 2025 16:08

UPDATE Woning en schuur volledig verwoest na brand Halle

Redactie REGIO8 | 28 nov 2025 16:38

Lees ook

Oude IJsselstreek steekt stokje voor komst gigantisch zonnepark Etten

Er gaat een streep door het plan voor een gigantisch zonnepark rondom het crematorium in Etten. Ontw...

Verdachte aangehouden na explosie bij appartementencomplex in Doetinchem

De politie heeft maandagochtend een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie aan de ...

Doetinchem in shock na nieuwe explosie bij coffeeshop: 'Deze is nog erger dan de vorige'

Buurtbewoners van de Veemarkt in Doetinchem werden maandagochtend vroeg opnieuw opgeschrikt door een...

Na mislukte tiny-houses focus op Zuidwest: nieuwbouw in Harfsen van start

De woningbouw in Harfsen krijgt vaart. Het college van Lochem heeft het stedenbouwkundig plan voor H...

Wederom explosie bij coffeeshop Doetinchem, schade is groot

Er heeft alweer een explosie plaatsgevonden bij de coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem. Maandag...

Brand in droger zorgt voor schade bij horecazaak in Zelhem

Bij een horecazaak aan de Burgemeester De Rijpstrastraat in Zelhem is zondagmiddag brand uitgebroken...