gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Organisatie: 'De mooiste Zwarte Cross ooit'

0d5c08fa3db3b7578d0474e9bacf4ece.jpg
Redactie REGIO8 |
"Festival heeft op papier alles tegen, toch wederom bezoekersrecord met een uitverkochte twintigste editie", zo laat de organisatie van de Zwarte Cross weten. In totaal trokken 220.000 personen het afgelopen weekend naar Lichtenvoorde voor de Zwarte Cross. Daarmee is het oude bezoekersrecord van 197.450 ruimschoots verbroken. "Dat is opmerkelijk", vindt de organisatie. "Want op papier heeft het festival alles tegen. Gelegen in een krimpregio in een ruraal gebied van Nederland en aangestuurd door een 67-jarige laagopgeleide voormalige interieurverzorgster met licht overgewicht haalt het festival alle mainstreamfestivals rechts in."

De 67-jarige Tante Rikie zelf is ook trots: "Niets is onmogelijk in de Achterhoek!", aldus de festivaldirectrice. De organisatie van de Zwarte Cross laat verder weten dat er nauwelijks noemenswaardige calamiteiten hebben plaatsgevonden. "Alleen maar vrolijke mensen, het festivalterrein lag er weer geweldig bij en de sfeer is geweldig", merkte Tante Rikie. "Wat was het een fantastisch weekend. Zwarte Crossers, I love you!"

Voorverkoop Zwarte Cross 2017 start in november
De organisatie van het festival heeft inmiddels de data voor volgend jaar ook bekend gemaakt. De camping zal in 2017 op 13 juli openen. De daadwerkelijke Zwarte Cross zal vervolgens op 14, 15 en 16 juli plaatsvinden. De inschrijvingen voor deelname aan de Zwarte Cross starten op 5 november. Een week later start de kaartverkoop voor leden van de Zwarte Cross-fanclub. Op 19 november start de voorverkoop voor iedereen.

Lees ook

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.

41dc253c-fb11-3586-a129-dcfa5645cd1d.jpg

Orion Stars wint eerste wedstrijd in finaleserie na vijf sets

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste wedstrijd in de best-of-five-serie om de landstitel gewonnen van Lycurgus. In de Saza Topsporthal moest er een vijfde set gespeeld worden om tot een winnaar te komen.

Tanken10.png

Goedkoper tanken in Duitsland vanaf vrijdag, maar er is een addertje onder het gras

Goedkoper tanken in Duitsland lijkt vanaf vrijdag binnen handbereik voor veel Achterhoekers: Duitsland verlaagt tijdelijk de accijns op benzine en diesel. Vooral inwoners van grensplaatsen als Doetinchem en Winterswijk kunnen daarvan profiteren. Toch merken automobilisten dat voordeel waarschijnlijk niet meteen: bij sommige tankstations kan het enkele dagen duren voordat de prijsverlaging zichtbaar wordt.