Ulft, Netherlands

Optochten afgelast vanwege slechte weer

Diverse optochten in de Achterhoek en Liemers zijn voor de derde week op rij afgelast vanwege het slechte weer. Opnieuw gooien de harde wind en windstoten roet in het eten.
Regio8 | 23 februari 2020 11:05 | Aangepast op 23 februari 2020 11:05
Zondagmorgen werd bekend dat de optochten van Didam, ’s-Heerenberg, Varsselder, Megchelen, Neede, Groenlo, Harreveld en Lievelde niet doorgaan op het geplande tijdstip. De stoet in Groenlo wordt als het goed is nu om 16.11 uur in gang getrokken, tenzij code geel dan nog van kracht is. De optocht in ’s-Heerenberg is verplaatst naar maandag en start om 14.11 uur gelijk met de kinderoptocht, in Didam zijn de wagens op 1 maart alsnog te bewonderen. Het feest in Harreveld start nu maandag om 13.00 uur, in Lievelde komt geen vervangende datum.

In de optochten in Ulft en Silvolde rijden zondagmiddag geen grote wagens mee, maakte burgemeester Otwin van Dijk zaterdag al bekend. Vorig weekend moest de optocht in Zeddam vanwege de harde wind al afslanken naar alleen loopgroepen en werd die in Kilder geschrapt. Het eerste weekend van februari was storm Ciara spelbreker bij de optocht in Braamt.Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

Brouwerij zoekt per ongeluk verkochte bierflesjes gevuld met water

De Hummelose brouwerij De Witte Buizerd is op zoek naar vier verkochte flesjes die uit eigen brouwer...

Van verlichte auto tot varende kerstman: kerstsfeer neemt toe in de Achterhoek

De feestdagen staan voor de deur, wat ervoor zorgt dat de kerstsfeer in de Achterhoek steeds meer to...

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om tech...

Bestuurder raakt gewond bij botsing met aanhanger in Rietmolen

Bij een botsing met een aanhanger in Rietmolen is dinsdagavond een bestuurder van een bus gewond ger...

Opvanglocaties komen er: Bronckhorst wijkt af van omgevingsplan

De gemeente Bronckhorst wijkt af van het omgevingsplan, voor de komst van twee asielopvangen in de g...

Montferland Halve Marathon met wereldtoppers aan de start

De kersverse Montferland Halve Marathon krijgt 18 januari ware wereldtoppers aan de start. Niemand m...