Ulft, Netherlands

Opgestapt CDA-raadslid verdacht van ontucht

Een voormalig raadslid van het CDA in Winterswijk is verdachte in een ontuchtzaak. Hij stond dinsdagmorgen in Zutphen voor de rechter omdat hij als medewerker van IrisZorg een cliënte van drugs zou hebben voorzien en zou hebben betast.
Regio8 | 17 augustus 2021 10:38 | Aangepast op 17 augustus 2021 10:38
De zaak werd niet inhoudelijk behandeld. De verdachte wilde zijn eigen verdediging voeren, omdat zijn advocaat zich had teruggetrokken. Uiteindelijk zag de Winterswijker daar toch vanaf, waarop de rechter de zaak heeft aangehouden. De medewerker van de verslavingszorgorganisatie kwam drie jaar geleden tijdens de gemeenteraadsverkiezingen met voorkeursstemmen in de raad. Zijn rol was lange tijd beperkt, tot 25 maart van dit jaar. Toen diende hij met succes een motie in om ook in Winterswijk een beschermde status te krijgen voor de graven van KNIL-militairen en hun vrouwen.

Het raadslid stapte nadien echter op, zoals ook CDA-raadslid Thomas de Roos dat al eerder deed. Die laatste stopte vanwege een studie die hij oppakte, maar hij komt nu terug en wordt in september beëdigd als opvolger van de verdachte in de ontuchtzaak. De laatste neemt nu alsnog een advocaat in de hand om op een later moment in Zutphen zijn verdediging te voeren. Bij het CDA in Winterswijk kwam het nieuws over de ontuchtzaak als een volslagen verrassing. "Er was bij ons helemaal niets van bekend", zegt fractievoorzitter Wim Wassink.

Foto: REGIO8

Lees ook

Orion Stars uit Doetinchem na spannende finale voor de vierde keer landskampioen

Orion Stars uit Doetinchem heeft voor de vierde keer de landstitel veroverd door Lycurgus drie keer ...

BMX’er verliest controle en raakt gewond in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op het SFA Bikerpark in Doetinchem is zaterdagavond een BMX’er gewond gera...

Vrijheidsstroom verbindt Duitsland en Nederland met kunst langs het water

Langs de oevers van de Bocholter Aa in Duitsland en de Oude IJssel in Doetinchem zijn sinds gisterav...

De Graafschap kent sterke generale voor play-offs in Helmond

De Graafschap heeft vrijdagavond goed warmgedraaid voor de nacompetitie tijdens het uitduel met Helm...

Twee Achterhoekse klimmers aan de start van de Giro d’Italia

De Achterhoekse wielrenners Koen Bouwman en Gijs Leemreize staan vrijdag in Albanië aan de start van...

BBQ's en Oldtimers: nieuw feest in Zelhem uit de koker van Hendrik Jan Lovink

Honderden oldtimerliefhebbers komen elk jaar samen in het centrum van Zelhem voor de Smoks Hanne Rit...