Ulft, Netherlands

Oost Gelre parkeert plannen windmolens

Oost Gelre legt de 'komende periode' alle initiatieven voor een windmolenpark in de gemeente naast zich neer. Het college wil eerst in overleg met de gemeenteraad met als doel burgers in de toekomst niet voor een voldongen feit te plaatsen.
Jasper Hazelaar | 10 maart 2021 09:13 | Aangepast op 10 maart 2021 09:13
Directe aanleiding voor die ommezwaai van wethouder Bart Porskamp was dinsdagavond tijdens de raadsvergadering een vraag van fractievoorzitter Richard Klein Tank van de PvdA. Hij wees op het opheffen van de laagvliegroute van Defensie over het grondgebied van Oost Gelre dat meer mogelijkheden biedt voor windmolenparken binnen de gemeente. Klein Tank haalde bestaande initiatieven aan, alsmede 'verontrustend nieuws' uit Vragender waar een ontwikkelaar drie windturbines zou willen plaatsen, waarbij de omwonenden onder druk zouden worden gezet er zwijgend mee in te stemmen. Ook zou de gemeente Oost Gelre bij het project betrokken zijn.

"Er komt meer ruimte voor windmolens, maar werk eerst de randvoorwaarden uit", stelde Klein Tank, die het college adviseerde bij burgers niet met een uitgewerkt plan te komen waarop ze alleen ja of nee kunnen zeggen. "Want dat is het recept voor maatschappelijke weerstand en daar is niemand bij gebaat." De voorman van de PvdA vroeg de wethouder ook in gesprek te gaan met Aalten en Berkelland over bestaande plannen voor grensoverschrijdende windmolenparken. "Maak eerst een afweging over het gebied waar ze moeten komen, over de hoeveelheid molens, de hoogte en de afstand tot woningen", aldus Klein Tank.

Oost Gelre niet betrokken

Porskamp ontkende met klem de betrokkenheid van de gemeente bij de drie genoemde windturbines in Vragender. "Er is geen enkel initiatief dat ambtelijk is getoetst en nieuwe initiatieven worden de komende periode niet in behandeling genomen", reageerde de wethouder. "We willen eerst het gesprek met de raad aangaan en willen dat het onderwerp voor de volgende commissievergadering wordt geagendeerd, zodat het college van advies wordt voorzien."

Foto: REGIO8

Lees ook

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...

Auto belandt op zijn kant na eenzijdig ongeval in De Heurne

Bij een eenzijdig ongeval op de Varsseveldseweg in De Heurne is een auto met daarin twee inzittenden...