Ulft, Netherlands

Oost Gelre niet akkoord met woononderzoek

Regio8 | 29 maart 2018 14:12 | Aangepast op 29 maart 2018 14:12
"Het college is van mening dat deze bewerking geen recht doet aan de demografische ontwikkeling van Oost Gelre", aldus wethouder Vincent van Uem. Het woonwensen- en leefbaarheidsonderzoek maakt gebruik van de bevolkingsprognose ‘Primos2017’, maar volgens Van Uem zijn de cijfers door de provincie bewerkt. "In 2040 betekenen de bewerkte cijfers een verschil van 1500 huishoudens ten opzichte van de oorspronkelijke cijfers van Primos2017. Bij 1500 huishoudens heb je het wel over 1500 woningen."

Naast de toekomstige cijfers, zouden ook actuele cijfers niet kloppen. "Oost Gelre telt op dit moment al veertig huishoudens meer dan de cijfers van Primos2017 aangeven", laat wethouder Van Uem weten. "Het verschil met de bewerkte cijfers is 160 huishoudens. Als je dat vertaalt naar het maken van regionale woonafspraken voelen wij ons als Oost Gelre al op voorhand benadeeld."

Oost Gelre in gesprek met Gelderland
Op dit moment kan Oost Gelre niet instemmen met het onderzoek. "Vrijdag hebben we een gesprek met de provincie om die helderheid wel te krijgen", aldus Van Uem, die wel overtuigd is van het belang van samenwerking tussen verschillende partijen in de regio: "Daarin liggen wij op één lijn met de andere gemeenten, maar de afspraken die we over de woonagenda maken moeten wel gebaseerd zijn op de juiste cijfers en prognoses."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Oude IJsselstreek komt met nieuwe cultuurprijs: ‘Mensen doen veel te bescheiden’

Een gemeentelijke sportprijs is inmiddels wel aardig ingeburgerd in de Achterhoek, maar een cultuurp...

Brommerrijdster gewond bij aanrijding op Abdijlaan in Doetinchem

Bij een ongeval op de Abdijlaan in Doetinchem is maandagmiddag een auto in botsing gekomen met een b...

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...