gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Onzekerheid over toekomst deert jarig Huntenkunst (nog) niet

4e762a9b019233e92a21e459902596b0

Meer dan tweehonderd kunstenaars gebruiken de SSP-HAL op het DRU-terrein in Ulft eind mei als expositieruimte. De driedaagse kunstmanifestatie Huntenkunst strijkt weer neer in de grote evenementenhal. Onzekerheid over de toekomst drukt de pret voor de organisatie niet.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Als bestuur en vrijwilligers zijn we elk jaar weer trots”, zegt voorzitter Harry Schenning. “Het is een wonder dat we vanuit het niets een evenement hebben neergezet dat internationaal de aandacht trekt.” Het begon in 1993 in een biertent in het buurtschap Veldhunten. Na uitstapjes naar Doetinchem, in de Houtkamphal en de tennishal, wordt het evenement sinds 2012 georganiseerd in de SSP-HAL. Elk jaar zijn 250 kunstenaars te gast, die ruimte krijgen om te exposeren en hun werken aan de duizenden bezoekers te laten zien.

Ook een klein tiental Achterhoekse kunstenaars staat op de manifestatie, maar Pakistan staat dit jaar extra in de picture met een eigen paviljoen. Een gemene deler tussen de werken is er niet zozeer. Wel ziet organisator Schenning veel ruimte voor symboliek in de Pakistaanse kunst. Een bezoeker moet wel een goedgevulde portemonnee meenemen. “Er zijn werken van 1.500 euro, maar ook voor 60.000 euro…”, legt Schenning uit. “En je kunt de kunstenaar natuurlijk zelf spreken, dat maakt het wel uniek.”

Onzekerheid over toekomst
Ook in 2025 (23 t/m 25 mei) en 2026 (29 t/m 31 mei) is Huntenkunst nog verzekerd van een plekje in de SSP-HAL, daarna wacht onzekerheid voor de organisatie. De locatie wordt mogelijk aangepast qua inrichting. Daardoor zou er geen plek meer kunnen zijn voor de kunstmanifestatie, denkt Schenning: “Dus moeten we investeren, of trekken we aan een dood paard?”

Huntenkunst vindt jaar van 24 tot en met 26 mei plaats op het DRU Industriepark in Ulft.

Lees ook

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.

Geiten

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

04 Sluis de Pol0

Sluizen Oude IJssel weer open na historische sluiting

De sluizen bij De Pol en Doesburg zijn weer open. Door de langzaam herstellende waterstanden kunnen schepen op de Oude IJssel sinds maandag weer gebruikmaken van de sluizen.

WhatsApp Image 2026-09-01 at 18.38.53

Fietser raakt gewond bij aanrijding Winterswijk

Bij een aanrijding in Winterswijk is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. Twee fietsers wilden elkaar inhalen maar kwamen met elkaar in aanraking.

Schermafbeelding 2026-09-02 093914

Geen gewonden bij kettingbotsing bij Etten

Bij een kettingbotsing bij Etten zijn dinsdagmiddag geen gewonden gevallen. Vier auto’s waren betrokken bij het ongeval.