gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Onzekerheid over toekomst deert jarig Huntenkunst (nog) niet

4e762a9b019233e92a21e459902596b0

Meer dan tweehonderd kunstenaars gebruiken de SSP-HAL op het DRU-terrein in Ulft eind mei als expositieruimte. De driedaagse kunstmanifestatie Huntenkunst strijkt weer neer in de grote evenementenhal. Onzekerheid over de toekomst drukt de pret voor de organisatie niet.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Als bestuur en vrijwilligers zijn we elk jaar weer trots”, zegt voorzitter Harry Schenning. “Het is een wonder dat we vanuit het niets een evenement hebben neergezet dat internationaal de aandacht trekt.” Het begon in 1993 in een biertent in het buurtschap Veldhunten. Na uitstapjes naar Doetinchem, in de Houtkamphal en de tennishal, wordt het evenement sinds 2012 georganiseerd in de SSP-HAL. Elk jaar zijn 250 kunstenaars te gast, die ruimte krijgen om te exposeren en hun werken aan de duizenden bezoekers te laten zien.

Ook een klein tiental Achterhoekse kunstenaars staat op de manifestatie, maar Pakistan staat dit jaar extra in de picture met een eigen paviljoen. Een gemene deler tussen de werken is er niet zozeer. Wel ziet organisator Schenning veel ruimte voor symboliek in de Pakistaanse kunst. Een bezoeker moet wel een goedgevulde portemonnee meenemen. “Er zijn werken van 1.500 euro, maar ook voor 60.000 euro…”, legt Schenning uit. “En je kunt de kunstenaar natuurlijk zelf spreken, dat maakt het wel uniek.”

Onzekerheid over toekomst
Ook in 2025 (23 t/m 25 mei) en 2026 (29 t/m 31 mei) is Huntenkunst nog verzekerd van een plekje in de SSP-HAL, daarna wacht onzekerheid voor de organisatie. De locatie wordt mogelijk aangepast qua inrichting. Daardoor zou er geen plek meer kunnen zijn voor de kunstmanifestatie, denkt Schenning: “Dus moeten we investeren, of trekken we aan een dood paard?”

Huntenkunst vindt jaar van 24 tot en met 26 mei plaats op het DRU Industriepark in Ulft.

Lees ook

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.