gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Only Friends gaat van start in de Achterhoek

ac3fbfb4c451e05dcbc14a3326b5b4e6
Redactie REGIO8 |
"Voor kinderen met een beperking is er niet echt een passend sportaanbod", vertelt Ton Seegers, initiatiefnemer van de Achterhoekse tak van Only Friends. "In deze regio zitten in potentie een aantal honderden kinderen met een beperking. Zij hebben het recht om zich te ontwikkelen en ergens bij te horen." Op zaterdag 14 oktober kunnen kinderen in de gymzaal van Prakticon in Doetinchem drie uur lang kennis maken met sporten als judo, boksen en badminton: "Ook zal Edwin Vreeman ons helpen met handboog-les", aldus Seegers. "In beginsel laten we ze zo veel mogelijk kennis maken met verschillende sporten."

De initiatiefnemer hoopt vervolgens een groep bij elkaar te krijgen om verder te gaan. "Het liefst bedien ik een paar honderd kinderen, maar ik ben al blij als ik er drie heb", aldus de initiatiefnemer. "Het gaat niet om aantallen, het gaat erom dat kinderen ergens terecht kunnen." De start van Only Friends valt samen met de voorbereiding van de Achterhoek op de organisatie van de Special Olympics. Seegers sluit een mogelijke samenwerking niet uit. "De lijnen liggen er, en uiteraard willen we daar graag bij aansluiten, maar het is waarschijnlijk nog te vroeg om met een team mee te doen."

Foto: Only Friends

Lees ook

Jamkoningin30

Broer introduceert met nieuw jamlied zijn zus als nieuwe Jamkoningin

“Hier op de markt...” Tommy Markerink presenteert met gitaar het nieuwe jamlied van de Nationale Jammarkt in Neede. En ziet even later zijn zus Marieke Lubbers als nieuwe Jamkoningin het podium betreden.

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem weer oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de jumbo aan de Magnoliaweg stuitte archeologen wederom op sporen van vroegere bewoning. De vondsten zijn duizenden jaren oud.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 12.06.38

Fietser raakt gewond bij aanrijding met vuilniswagen in Doetinchem

Een fietser is woensdagochtend in Doetinchem gewond geraakt bij een aanrijding met een vuilniswagen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 13.03.03

Droogte zorgt voor vroege maïsoogst in Winterswijk: ‘Als het rijp is, moet het eraf’

Waar op de meerdere akkers de maïs nog volop staat, wordt in Winterswijk op sommige percelen de hakselaar al ingezet. Normaal gesproken blijft de maïs zo lang mogelijk op het land staan. Toch zijn sommige percelen nu al klaar voor de oogst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.