gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Only Friends gaat van start in de Achterhoek

ac3fbfb4c451e05dcbc14a3326b5b4e6.jpg
Redactie REGIO8 |
"Voor kinderen met een beperking is er niet echt een passend sportaanbod", vertelt Ton Seegers, initiatiefnemer van de Achterhoekse tak van Only Friends. "In deze regio zitten in potentie een aantal honderden kinderen met een beperking. Zij hebben het recht om zich te ontwikkelen en ergens bij te horen." Op zaterdag 14 oktober kunnen kinderen in de gymzaal van Prakticon in Doetinchem drie uur lang kennis maken met sporten als judo, boksen en badminton: "Ook zal Edwin Vreeman ons helpen met handboog-les", aldus Seegers. "In beginsel laten we ze zo veel mogelijk kennis maken met verschillende sporten."

De initiatiefnemer hoopt vervolgens een groep bij elkaar te krijgen om verder te gaan. "Het liefst bedien ik een paar honderd kinderen, maar ik ben al blij als ik er drie heb", aldus de initiatiefnemer. "Het gaat niet om aantallen, het gaat erom dat kinderen ergens terecht kunnen." De start van Only Friends valt samen met de voorbereiding van de Achterhoek op de organisatie van de Special Olympics. Seegers sluit een mogelijke samenwerking niet uit. "De lijnen liggen er, en uiteraard willen we daar graag bij aansluiten, maar het is waarschijnlijk nog te vroeg om met een team mee te doen."

Foto: Only Friends

Lees ook

StokhorsterparkHummelo0.png

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 14.48.29.jpg

Winterswijker aangehouden na onderzoek naar mogelijk explosief in auto

Een 41-jarige man uit Winterswijk is dinsdagmiddag kort aangehouden in verband met een onderzoek naar een mogelijk explosief in een voertuig. De EOD kwam ter plaatse, maar uiteindelijk bleek het niet om een explosief te gaan. De man is later weer vrijgelaten.

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De voetbaldames wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Noordijk grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Noordijk heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.