gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Only Friends gaat van start in de Achterhoek

ac3fbfb4c451e05dcbc14a3326b5b4e6
Redactie REGIO8 |
"Voor kinderen met een beperking is er niet echt een passend sportaanbod", vertelt Ton Seegers, initiatiefnemer van de Achterhoekse tak van Only Friends. "In deze regio zitten in potentie een aantal honderden kinderen met een beperking. Zij hebben het recht om zich te ontwikkelen en ergens bij te horen." Op zaterdag 14 oktober kunnen kinderen in de gymzaal van Prakticon in Doetinchem drie uur lang kennis maken met sporten als judo, boksen en badminton: "Ook zal Edwin Vreeman ons helpen met handboog-les", aldus Seegers. "In beginsel laten we ze zo veel mogelijk kennis maken met verschillende sporten."

De initiatiefnemer hoopt vervolgens een groep bij elkaar te krijgen om verder te gaan. "Het liefst bedien ik een paar honderd kinderen, maar ik ben al blij als ik er drie heb", aldus de initiatiefnemer. "Het gaat niet om aantallen, het gaat erom dat kinderen ergens terecht kunnen." De start van Only Friends valt samen met de voorbereiding van de Achterhoek op de organisatie van de Special Olympics. Seegers sluit een mogelijke samenwerking niet uit. "De lijnen liggen er, en uiteraard willen we daar graag bij aansluiten, maar het is waarschijnlijk nog te vroeg om met een team mee te doen."

Foto: Only Friends

Lees ook

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 15.13.10

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.