gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Only Friends gaat van start in de Achterhoek

ac3fbfb4c451e05dcbc14a3326b5b4e6
Redactie REGIO8 |
"Voor kinderen met een beperking is er niet echt een passend sportaanbod", vertelt Ton Seegers, initiatiefnemer van de Achterhoekse tak van Only Friends. "In deze regio zitten in potentie een aantal honderden kinderen met een beperking. Zij hebben het recht om zich te ontwikkelen en ergens bij te horen." Op zaterdag 14 oktober kunnen kinderen in de gymzaal van Prakticon in Doetinchem drie uur lang kennis maken met sporten als judo, boksen en badminton: "Ook zal Edwin Vreeman ons helpen met handboog-les", aldus Seegers. "In beginsel laten we ze zo veel mogelijk kennis maken met verschillende sporten."

De initiatiefnemer hoopt vervolgens een groep bij elkaar te krijgen om verder te gaan. "Het liefst bedien ik een paar honderd kinderen, maar ik ben al blij als ik er drie heb", aldus de initiatiefnemer. "Het gaat niet om aantallen, het gaat erom dat kinderen ergens terecht kunnen." De start van Only Friends valt samen met de voorbereiding van de Achterhoek op de organisatie van de Special Olympics. Seegers sluit een mogelijke samenwerking niet uit. "De lijnen liggen er, en uiteraard willen we daar graag bij aansluiten, maar het is waarschijnlijk nog te vroeg om met een team mee te doen."

Foto: Only Friends

Lees ook

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.

Brand in auto op parkeerplaats in Doetinchem snel onder controle

Een personenauto op een parkeerplaats in Doetinchem heeft dinsdagmiddag brand gevat. De brandweer had de brand snel onder controle.