Ulft, Nederland
Terug

Onduidelijkheid over glasvezel bij gemeenten

19354f278d438153cc7509c3d4662aaa.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het is nog niet van de baan, maar het wordt zo wel lastig”, stelt wethouder Paul Seesing van gemeente Bronckhorst. Woensdag kwamen bestuurders van de verschillende gemeenten in de Achterhoek samen met Zutphen, Lochem, Doesburg het aanlegbedrijf CIF. CIF heeft aangegeven dat deze voor september geen concrete informatie kan bieden over de planning en de kosten voor de aansluiting van glasvezel in de regio. Het bedrijf werkt in verschillende fases, waarbij er per fase wordt gekeken of het kan starten over niet.

“In de tweede fase die CIF nu voorbereidt, worden de gemeenten Aalten en Oost Gelre wel meegenomen”, aldus de Achterhoekse gemeenten. In deze gemeenten moet 50 procent van de woningen in het buitengebied zich aanmelden, wil de aanleg doorgaan. In gemeente Berkelland en Winterswijk is de aanleg al wel gestart. De overige gemeenten hebben nog geen duidelijkheid, want CIF doet geen toezeggingen. “De bestuurders van deze gemeenten zijn zwaar teleurgesteld en gaan zich beraden op het vervolg”, melden de gemeenten in het gezamenlijke bericht.

Wethouder Paul Seesing van Bronckhorst spreekt namens de gemeenten en is ontevreden over de gang van zaken. “We zitten hier met een dubbel gevoel. We hadden een vervolgaanpak verwacht. Maar we hebben geen concrete toezeggingen gekregen en dat frustreert ons”, aldus Seesing.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.