Ulft, Netherlands

'Onduidelijke' situatie bij kruising Dichteren

Basisschooldirecteur Lilian Weenk maakt zich zorgen over de kruising op de Groene Wig in Dichteren, die dichtbij meerdere scholen ligt. Hoewel de Fietsersbond het gevaar minder ziet, krijgt Weenk veel klachten van ouders van leerlingen.
Charlotte van de Kant | 14 oktober 2021 17:07 | Aangepast op 14 oktober 2021 17:07
"Er is een nieuw fietspad op de Groene Wig, met nieuwe bewegwijzering", schetst schooldirecteur Weenk van Prisma Scholen. "Ik heb van ouders gehoord dat er kinderen zijn die bijna een aanrijding hebben gehad." Weenk plaatste vrijdag op Facebook een bericht over de kruising, daar kwamen veel reacties op. "De situatie is voor veel kinderen erg onduidelijk, mede door hoe de haaientanden zijn geplaatst", vindt Weenk, die denkt dat het goed is om borden te plaatsen voor verduidelijking. "Ik heb dit aan het einde van de zomervakantie aangegeven bij de gemeente Doetinchem", vertelt de basisschooldirecteur. "Het lijkt mij wel een leuk idee om de kinderen zelf borden te laten maken. Helemaal nu het donkerder wordt in de ochtend en de situatie dan mogelijk ook gevaarlijker."
 
De reacties op het bericht op Facebook zijn erg verschillend. Mensen sluiten zich aan bij Weenk, maar er zijn ook reageerders die aangeven dat de bewegwijzering klopt. "Fietsers hebben te allen tijde voorrang op auto’s die vanaf de Sicco Mansholtweg komen, omdat ze recht doorgaand verkeer zijn", laat een van hen achter onder het bericht. Ook de Fietsersbond geeft aan de problemen niet te herkennen. Voorzitter Karel Berkhuysen laat weten dat wanneer je de regels goed kent, de situatie niet gevaarlijk is.

Gemeente bespreekt ideeën

De gemeente Doetinchem geeft aan dat het voorrang verlenen door auto's die vanaf het Willy Brandtplein komen is geregeld met haaientanden en dat automobilisten die vanaf de Sicco Mansholtweg rijden, voorrang moeten verlenen aan de fietsers omdat zij afslaand verkeer zijn. De gemeente laat weten inmiddels contact te hebben gehad met Weenk om haar ideeën te bespreken.

Foto: Lilian Weenk

Lees ook

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...