gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Onderzoek naar fusie VV Zeddam en Sint Joris

1b9adbe013c6f34c45e278bf34acbf21.jpg
Redactie REGIO8 |

"Heel fijn dat de gemeente ons daarin gaat ondersteunen", vindt Wilfried Lubbers, voorzitter van fusievereniging SV Zeddam-Sint Joris. Hoewel de clubs spelen als één team hebben ze nog altijd een eigen accommodatie en bestuur, maar dat moet gaan veranderen. "De belangrijkste keuze is die van de locatie", aldus Lubbers. Het onderzoek moet duidelijkheid geven wat de beste optie is. Opties zijn voetballen op beide sportparken, een volledige verhuizing naar Zeddam dan wel Braamt, of het bouwen van een geheel nieuwe accommodatie. Hoewel een nieuw complex de voorkeur van Lubbers heeft, moet het onderzoek duidelijkheid scheppen over de kosten en de mogelijke effecten op de leefbaarheid.

Met de bijdrage aan het onderzoek naar de fusie, hoopt Montferland clubs in de gemeente aan het denken te zetten: "Wij dwingen verenigingen nergens toe", benadrukt wethouder Rob Visser van Montferland. "Maar ik denk wel dat het heel goed is dat verengingen zich realiseren dat je, in een samenleving die ontgroent, heel goed gaat kijken naar hoe je de toekomst ingaat." Voorzitter Lubbers onderkent de noodzaak: "Je ziet dat andere clubs misschien wel halsstarrig doorgaan op een oude voet, maar het wordt steeds lastiger om elftallen goed gevuld te krijgen. In de samenwerking zien wij dat we een hoop problemen die op ons afkwamen kunnen oplossen."

Clusters rond ’s-Heerenberg en Didam
De bijdrage aan het onderzoek is ook een mogelijkheid voor andere Montferlandse clubs. "Als er andere clubs zijn die dat ook zouden willen, willen we graag met ze meedenken", aldus Visser. Gevraagd naar de fusiemogelijkheden binnen Montferland wijst wethouder Visser naar twee clusters. Rondom ’s-Heerenberg zouden clubs als MvR (’s-Heerenberg), VVL (Lengel) en Stokkum moeten samenwerken. Nabij Didam gaat het om Sprinkhanen (Nieuw-Dijk), DVC’26 (Didam) en SV Loil. "Ik denk dat daar met name een opgave zou kunnen liggen", besluit Visser.

Foto: REGIO8

Lees ook

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.