Ulft, Netherlands

Ondernemersfonds voor versterking Ulft

Oude IJsselstreek is per 1 mei gestart met een ondernemersfonds voor het centrum van Ulft en de aanloopstraten daar naar toe. Op verzoek van Ondernemersvereniging De Hanze zal via reclamebelasting een potje worden gecreëerd voor onder meer het aantrekkelijker maken van het centrum.
Regio8 | 14 mei 2020 10:16 | Aangepast op 14 mei 2020 10:16
"We organiseren en bekostigen verschillende activiteiten, zoals bijvoorbeeld de jaarlijkse sinterklaasintocht", aldus Wouter Mecking van Ondernemingsvereniging De Hanze. "In de huidige tijd merk je dat franchisenemers en winkels van grotere ketens zich niet lokaal verbonden voelen met een ondernemersvereniging en dus niet bijdragen. Als wij een speciale koopzondag organiseren en bekostigen, gooien zij echter wel hun winkel open en profiteren ze van het feit dat het drukker is in de winkelstraat." Door het instellen van reclamebelasting draagt iedere ondernemer vanaf 1 mei bij aan het fonds.

Het te betalen bedrag wordt gekoppeld aan de WOZ-waarde van de onderneming en wordt betaald aan Oude IJsselstreek. Het geld dat wordt opgehaald, vloeit - na aftrek van kosten van de gemeente - compleet terug in het ondernemersfonds. "Hierdoor krijgen wij de beschikking over een groter budget en kunnen we ook meer gaan doen in de toekomst", aldus Mecking. "Dan moet je denken aan bijvoorbeeld marketing, zowel fysiek als online."

Draagvlak voor ondernemersfonds

Voor de oprichting van het ondernemersfonds was draagvlak vanuit de ondernemers nodig. Uit een meting bleek dat zestig procent van de ondernemers die gestemd heeft voor oprichting van het fonds was. "Er waren wat op- en aanmerkingen", legt Mecking uit. "Sommige ondernemers gaven bijvoorbeeld aan geen winkel te hebben. Maar het potje is voor het algemeen economisch belang van Ulft. Met alle op- en aanmerkingen gaan we aan de slag, om het draagvlak in de toekomst nog verder te vergroten."

Aandacht voor andere branches
Naast winkeliers zijn er ook bedrijven uit andere branches, zoals de financiële dienstensector, vertegenwoordigd in het ondernemersfonds. "Daar willen we aparte budgetten voor vrijmaken", legt Mecking uit. "Op die manier worden niet alleen de winkeliers onder de aandacht gebracht, maar brengen we ook de andere branches in het gebied onder de aandacht."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...