Ulft, Netherlands

Om deze reden is de grens in Beek vanaf vanmiddag weer dicht

Foto: REGIO8
De Duitsers hebben donderdag weer één van de vele feestdagen die het volk rijk is; Sacaramentstag. Wat doen onze oosterburen op een feestdag? Juist, dan trekken ze met z’n allen naar ons land. Om de drukte in Beek zoals met Hemelvaart te voorkomen én omdat een afsluiting met Pinksteren heeft gewerkt sluit de gemeente Montferland vanaf woensdag weer de grens. Maar Beek blijft nu niet het hele weekend op slot.
Bart Sollman | 18 juni 2025 09:51 | Aangepast op 18 juni 2025 09:51
‘Het tijdelijk afsluiten van Beek is een noodmaatregel die gebruikt wordt om noodsituaties te voorkomen en de veiligheid op de weg in Beek te garanderen. Daarom is ervoor gekozen om alleen op de, naar verwachting, meest drukke momenten de weg af te sluiten’, laat een woordvoerder van de gemeente Montferland weten. Het gaat hier om de wegen naar de grensovergang Zum Waldkreuz en bij de overgang van de Eltenseweg naar de Beeker Strasse. Bestemmingsverkeer en fietsers mogen wel door.

Door alleen op de momenten dat de Duitsers naar verwachting het land in en uit willen de grenswegen te sluiten, blijft de overlast beperkt voor de inwoners van Beek. ‘Dit heeft als bijkomend voordeel voor lokaal verkeer dat zij gebruik kunnen blijven maken van het complete wegennet’, zegt de woordvoerder. Ondertussen zoekt de gemeente naar een definitieve oplossing voor het sluipverkeer dat vanwege de grenscontroles de weg door Beek zoekt. ‘Daarover willen eerst ook met ondernemers, inwoners en andere overheden in gesprek.

Betere communicatie
Waar de eerste afsluiting nog voor onduidelijkheid zorgde, wil de gemeente dat nu wegnemen. Een aantal mensen konden door de afsluiting met Hemelvaart bijvoorbeeld niet bij hun eigen huis komen. ‘Beek blijft via de kant van de provinciale weg bereikbaar, enkel de wegen naar de grensovergang zijn écht afgesloten. Alle inwoners worden op de hoogte gehouden over de maatregelen via onze website waar de actuele informatie te vinden is’, aldus de woordvoerder.

Lees ook

Geboren boerenzoon en autosponsor groeit uit tot ware Superboer

Dolblij was hij. Met zijn Saxootje, van garage Ruesink. Aankomend talent Martijn Meerdink reed een j...

Inzamelingsactie gestart voor familie uit Ruurlo na verwoestende brand

Nadat het huis van de familie Buunk uit Ruurlo afgelopen zondagavond in vlammen opging, is buurtvere...

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Coffeeshop Magic in Doetinchem blijft nog zeker twee maanden gesloten. Dat heeft burgemeester Mark B...

Achterhoekse stationwc’s gaan tijdelijk op slot

Op zeven Achterhoekse stations gaan de wc’s na 20.00 uur op slot vanuit veiligheidsoverwegingen. Op ...

Twee personen aangehouden voor mogelijk drugslab in Velswijk

De politie heeft afgelopen donderdag twee personen aangehouden voor het mogelijke drugslab aan de Da...

Terugkeer Berkelland Rally smaakt naar meer: ‘Ook op NK-kalender'

Na zes jaar wachten konden race- en autoliefhebbers zaterdag hun geluk niet op in de Achterhoek. Voo...