Ulft, Netherlands

Oekraïners in de Knienenbult in Westendorp, opvang Sinderen wordt opgeknapt

Foto: REGIO8
De voormalige basisschool De Knienenbult in Westendorp wordt klaargemaakt als tijdelijke opvang voor Oekraïense vluchtelingen. De bewoners van opvanglocatie De Wegwijzer in Sinderen kunnen daar tijdelijk terecht terwijl hun huidige onderkomen een flinke opknapbeurt krijgt.
Bart Sollman | 20 juni 2025 11:34 | Aangepast op 20 juni 2025 11:34
De Wegwijzer was oorspronkelijk bedoeld voor noodopvang, maar inmiddels wonen er al drie jaar vluchtelingen. Met slechts twee douches voor meer dan twintig mensen voldoet het gebouw niet meer aan de minimale eisen voor langer verblijf. Door de verbouwing moeten de bewoners straks over eigen badkamers en keukens kunnen beschikken. “We willen mensen niet alleen een dak boven het hoofd geven, maar ook een thuis”, aldus wethouder John Haverdil.

Zodra De Knienenbult in Westendorp geschikt is gemaakt, verhuizen de bewoners tijdelijk daarheen. “Die school staat nu leeg. Zo voorkomen we ook dat het pand verpauperd”, zegt de wethouder. Daarna kunnen ze , als ze dat willen, weer terug. Beide gebouwen blijven eigendom van de gemeente en worden minimaal drie jaar ingezet voor de opvang van Oekraïners.

Voor eigen inwoner
De verbouwing gaat alleen door als de rijkssubsidie wordt toegekend. Mocht dat lukken, dan komen de panden later beschikbaar voor de eigen bevolking. “In die twee kernen is echt behoefte aan woonruimte voor jongeren en senioren. Die creëren we daar nu. Als de oorlog afgelopen is, kunnen zij erin”, zegt Haverdil.

Ander pand afstoten
Nu de oude school in Westendorp omgebouwd wordt, kan de gemeente een andere opvanglocatie in voormalig basisschool De Drie Linden in Silvolde afstoten. “Dat pand is echt té slecht voor de opvang. Het zijn hele dunne gipswandjes. Het pand in Westendorp is veel beter”, zegt Haverdil. Als het pand leeg is, wordt het gesloopt en komt er ruimte voor woningbouw.

Lees ook

Zwaar ongeval op B220 bij Emmerich, meerdere Nederlanders gewond

Bij een ernstig ongeval op de B220 bij Emmerich zijn zaterdagmorgen meerdere personen zwaar gewond g...

De Graafschap wint weer in de slotfase

De Graafschap heeft in de blessuretijd met 1-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was invaller Tim Braem...

Oude IJsselstreek redt DRU Industriepark: ‘Dit is echt de laatste kans’

Het DRU Industriepark kan voorlopig blijven bestaan. Een meerderheid van de gemeenteraad van Oude IJ...

Achterhoekse D66'ers in jubelstemming na verkiezingswinst

Achterhoekse leden van D66 verkeren donderdag in een jubelstemming na de verkiezingswinst van hun pa...

Vogelgriep in de Achterhoek: wat betekent het voor inwoners en pluimveehouders?

De vogelgriep grijpt opnieuw om zich heen in de Achterhoek. Op steeds meer plekken wordt de ziekte v...

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schittert in nieuwe serie Flying Hummelo

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schreef zich in voor de audities van de nieuwe Zapp serie: Flying ...