gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Noordrijn-Westfalen staat wiet met tegenzin en veel zorgen toe

c0f9dc3c6ed2464061716273ea77fbe2.jpg

Met flinke tegenzin geeft de Duitse deelstaat Noordrijn Westfalen handen en voeten aan de nieuwe cannabiswet. Sinds vorige maand is wiet legaal in Duitsland, maar in de deelstaat zijn grote zorgen over het effect op met name kinderen en jongeren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De federale cannabiswet is een slecht vormgegeven wet waarvan ik het doel niet deel”, aldus Karl-Josef Laumann, minister van Volksgezondheid in de Duitse deelstaat, in een persverklaring. “Niettemin zullen we het in Noordrijn-Westfalen consequent implementeren, maar zonder schuim op de mond.” Belangrijk vindt Laumann dat met name kinderen en jongeren worden beschermd. Want hoewel er een grote stap in legalisering wordt gezet, gelden er wel spelregels. Zo mag er in openbare ruimtes tussen 07.00 uur en 20.00 uur niet worden geblowd, dit geldt in voetgangerszones.

Mensen die toch blowen in deze ‘verboden zones’, kunnen boetes krijgen van 50 tot 500 euro. Wietgebruik in de aanwezigheid van minderjarigen kan worden bestraft met een bekeuring van 300 tot 1.000 euro. Dit is volgens Laumann met name om de jongeren en kinderen ‘te beschermen’. “Om deze bescherming te garanderen moeten de bezitshoeveelheden, consumptieverboden en reclameverboden die zijn vastgelegd in de federale cannabiswet voor consumenten consequent worden gehandhaafd”, vindt de minister.

Wiet legaal, Cannabis Social Clubs volgen
Het gebruik en bezit van wiet is sinds vorige maand al legaal in Duitsland. Vanaf 1 april mogen Duitsers maximaal drie planten kweken. Ook mogen ze maximaal 25 gram aan gedroogde wiet bij zich hebben, in huis gaat het om vijftig gram. Daarnaast wordt het gebruik in de openbare ruimte legaal, hoewel er wel spelregels gelden. Cannabis kopen kan op dit moment nog niet, maar op korte termijn wel. De eerste zogenaamde ‘Cannabis Social Clubs’ mogen vanaf 1 juli de deuren openen. Een lid hiervan kan elke maand maximaal vijftig gram kopen.

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.