Ulft, Nederland
Terug

NK Wielrennen biedt ondernemers kansen

28899c2e7b643fcf653cdbac4b71ad9e.jpg
Redactie REGIO8 |

"We zijn blij dat de gemeente dit evenement deze kant op heeft gehaald", aldus café-uitbater Pieter Andela. "We hebben een mooi gebied waar veel gefietst wordt en als het parcours dan ook nog eens langs je eigen deur loopt, dan is daar wel wat mee te doen." Zo worden er rond de Oswaldus-kerk in het dorp schermen geplaatst en wordt er een waar wielercafé (23 juni) georganiseerd. Het evenement gaat zaterdag 17 juni van start, maar het klapstuk is het daaropvolgende weekend, met de races van de elite. Uit ervaringscijfers van eerdere edities blijkt dat Montferland tienduizenden bezoekers kan verwelkomen.

"Als die beloofde aantallen komen, teken ik er direct voor", vertelt Luc Peters, uitbater van een restaurant aan de Bovendorpsstraat. "We zijn druk aan het promoten op Facebook en proberen met spandoeken en ludieke acties mensen paraat te krijgen." Niet alleen op de Muur van Zeddam kan het meerdaagse wielerfestijn worden bekeken. "Andere plaatsen als ’s-Heerenberg en Beek zullen het ook oppakken", weet Andela. "Het is goed dat er op meerdere plekken aan het parcours dingen georganiseerd worden. Iedereen kan z’n vruchten ervan mee plukken."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.