gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

90f3a5d1a5950e813be282ed69603064

De Zwarte Cross herbeleven? Dat kan, want het Achterhoekse festival neemt een verrassende wending en staat dit jaar voor één dag op een stage van het Amsterdam Dance Event, dat in oktober in onze hoofdstad wordt gehouden.

Remco Geurts | Caitlin Sturris |  | Aangepast op
“Wij kregen de kans via onze vrienden in Amsterdam. Zij hebben een 48 uursvergunning tijdens ADE en vroegen aan ons of wij met hen mee willen doen”, vertelt Rens den Hartog, creatief directeur van de Zwarte Cross. Tijdens het feest in Amsterdam-Noord wordt de Kromhouthal omgetoverd naar de sferen van het Achterhoekse festival. “Wij zijn altijd wel in voor aparte dingen, en onverwachte dingen ook. Dit is misschien iets wat je niet zo snel zou verwachten, Zwarte Cross op ADE, juist daarom doen wij dat”, aldus Den Hartog.

Bezoekers kunnen het welbekende sfeertje van de Zwarte Cross samen met vrienden van het festival ervaren, waaronder Piraten Power Hour, DJ Paul Elstak en Lies Zhara. “Wat wij gaan doen is de Zwarte Cross-wereld naar Amsterdam brengen”, zegt de creatief directeur. De Zwarte Cross staat bekend om de unieke mix van muziek, theater, stunts en de cross: “Die zul je allemaal terugvinden tijdens ADE.”

Vertrouwde sfeertje in de Randstad
Het vertrouwde sfeertje van het Achterhoekse feest brengt organisator De Feestfabriek met plezier naar de Randstad. “Het doel is ook om in Amsterdam, in de Randstad te laten zien dat wij wel van een feestje houden”, vertelt Den Hartog. Het Achterhoekse festival trekt steeds meer mensen aan uit heel Nederland. “We hebben veel fans ook in Noord- en Zuid-Holland, die nu iets dichterbij naar de Zwarte Cross kunnen.”

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.