gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zus overleden soldaat bezoekt Megchelen

f66d0f079adb66be28050dae3ffdb9c9
Redactie REGIO8 |

"Het is niet alleen speciaal voor mij om het graf van mijn broer te zien, wat het originele doel van mijn bezoek was", aldus Pat Baxendale, zus van de omgekomen soldaat. "Maar om alle mensen en hun families te zien die dit hebben meegemaakt, is echt overweldigend." De tank van Baxendale's broer werd bij Megchelen verwoest door een Duitse anti-tankraket. Organisator Gerard Dieckman was ook onder de indruk van de bijeenkomst. "Als je de verhalen van de ooggetuigen hoort, dan komen de emoties naar boven", aldus Dieckman. "Daar word je wel klein van. Dan is het wel een eer om dat te faciliteren."

Bij alle betrokkenen was de waardering waarop in zowel Nederland als Engeland de oorlog werd herdacht groot. "Ik ben enorm geroerd dat de Nederlanders nog steeds alle soldaten eren die hier gesneuveld zijn en niet alleen mijn broer. Daarvoor eren wij de Nederlanders. Ik begrijp dat dit een oorlog was die gevoerd moest worden", aldus Baxendale. Ook voor Theo Koolenbrander is het herdenken erg belangrijk. "De kinderen moeten allemaal weten wat hier gebeurd is", aldus de overlevende van de oorlog.

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich vandaag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.

Maas Willemsen Heerenveen

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.

1abe328e-7762-424f-a0f5-c5c9af1f752f

Brandweer blust brandende groenstrook in Doetinchem

De brandweer heeft dinsdagmiddag een brand op een braakliggend stuk grond in Doetinchem snel weten te blussen. Door snel handelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.