gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zonnepark Zieuwent kan alsnog doorgaan, raad krabbelt terug

a4243890d1a1c2b03746c2c1f8a7e99d

De komst van een zonnepark in Zieuwent is na dinsdagavond toch weer een stap dichterbij gekomen. Voor de zomer besloot de gemeenteraad van Oost Gelre nog om geen verklaring van geen bedenkingen af te geven, maar twee maanden later blijkt er toch wel een meerderheid te zijn in de gemeenteraad.

Davie Klein Gunnewiek |
Het overvolle stroomnet was afgelopen juli de voornaamste reden dat raadsleden van de VVD, de Onafhanlijken Oost Gelre (OOG) en Nieuwe Liberalen Oost Gelre (NLOG) tegen het plan voor het zonnepark waren.Bijzonder, omdat de gemeenteraad alleen planologisch moest kijken of het zonnepark viel te realiseren. “U beslist nu nog niet over de bouwplannen en de daadwerkelijke aansluiting op het stroomnetwerk”, zei wethouder Jos Hoenderboom twee maanden geleden. “Met dit plan willen we nu alleen mogelijk maken dat de vergunning voor de aanleg van het zonnepark straks kan worden gedaan.”

Het zonnepark aan de rand van Zieuwent, met ongeveer vijfduizend zonnepanelen, zou stroom moeten gaan opwekken voor ongeveer 750 huishoudens. De stroomkabel voor het zonnepark werd onlangs al getrokken. Omdat de gemeente Oost Gelre in een juridisch gevecht leek te komen met de initiatiefnemer van het zonnepark werd de verklaring van geen bedenkingen dinsdagavond opnieuw aan de gemeenteraad voorgelegd.

'Betere alternatieven'
Voorafgaand aan het debat probeerden zowel voor- als tegenstanders de gemeenteraad nog een advies mee te geven. “Het draait hier alleen maar om geld“, zegt een buurtbewoner. “Er zijn betere alternatieven, mooie natuur wordt vernietigd”, reageert een andere buurtbewoner uit Zieuwent. De ontwikkelaar van het zonnepark Karel Hulshof haalde vooral uit naar de VVD en OOG die voor de zomer tegen het plan hadden gestemd.

Voortschrijdend inzicht
We hadden in het begin duidelijker moeten zijn, dan was het wellicht nu niet nodig geweest om het punt terug op de agenda te zetten”, aldus wethouder Hoenderboom. “Powerplay”, vindt Bertie Bosker van de NLOG. “Alleen omdat er met een rechtszaak wordt gedreigd staat het punt nu weer op de agenda.”

Bij de tegenstanders in de raad bleken de meningen ten opzichte van twee maanden geleden nu toch te zijn gedraaid. “Wij zijn altijd wel voor het zonnepark geweest”, zegt fractievoorzitter Ronald Willering van OOG. “In het plan ontbrak het echter aan goede gronden.”

Door voortschrijdend inzicht kijkt ook Kees Porskamp van de VVD nu heel anders aan tegen het plan voor het zonnepark. “Er zijn geen ruimtelijke argumenten om tegen het plan te stemmen”, aldus Porskamp. Toch bleef zijn partij verdeeld, twee partijgenoten stemden alsnog tegen.

Vergunning aanvragen
Nu de gemeenteraad alsnog akkoord is gegaan met de verklaring van geen bedenkingen kan de vergunning voor het zonnepark worden aangevraagd. De zorgen die er nog waren over het overvolle stroomnetwerk werden door de wethouder voor een groot deel weggenomen.

“Mocht bij terug levering van de stroom blijken dat het net vol is, komt er een transportbeperking voor het zonnepark”, aldus Hoenderboom. “Niet voor inwoners met eigen zonnepanelen, zodat zij niet meer kunnen terug leveren.”

Lees meer over:

|

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”