gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zonnebloemlint brengt 2500 euro op voor voedselbank

a950b73bf74bee53266b61e18c77a94d.jpg

De Vereniging Agrarisch Natuurbeheer (VAN) Berkel & Slinge heeft 2500 euro gedoneerd aan Voedselbank Oost-Achterhoek. Het geld is opgehaald door middel van het zonnebloemlint, dat deze zomer op twaalf kilometer aan landbouwgrond in Berkelland stond.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"Dat wilden we graag doneren aan een goed doel om de medemens in ons gebied een steuntje in de rug te geven", vertelt Gerben Kemink, projectleider van het zonnebloemlint, over het bedrag. "We willen niet dat het naar een grote partij gaat, maar dat het echt in het gebied blijft." Het was het tweede jaar dat het zonnebloemlint in Berkelland te zien was, met als doel de boer en de burger dichter bij elkaar te brengen. Het lint van zonnebloemen loopt langs de weilanden van boeren in het buitengebied, wat moet zorgen voor een mooier aanzicht en meer biodiversiteit. Waar vorig jaar vijf kilometer aan lint door de gemeente liep, was dat dit jaar meer dan verdubbeld.

Boeren die meededen met het zonnebloemlint kregen een vergoeding, die konden ze zelf houden of doneren. "Eigenlijk heeft 95 procent van alle boeren in ons gebied het gedoneerd aan het goede doel", zegt Kemink trots. Vorig jaar werd duizend euro opgehaald, de VAN Berkel & Slinge is maar wat blij met de ruime verdubbeling van dat bedrag en ook de voedselbank is tevreden. "Dat kunnen we in deze tijd goed gebruiken", aldus Manita van den Berg, van Voedselbank Oost-Achterhoek.

Tien gezinnen per week
De Voedselbank Oost-Achterhoek ziet wekelijks meer dan tien nieuwe gezinnen die niet meer rond kunnen komen. De cheque van 2500 duizend euro kwam dan ook als geroepen, want de kosten stijgen voor hun ook. "We zijn van één dag uitgifte naar twee dagen gegaan", vertelt Van den Berg. Ook moet de voedselbank meer auto's hebben om de producten op te halen en meer kratten aanschaffen. "Aan alle kanten moeten we gaan kijken wat we kunnen doen, maar we willen absoluut geen wachtlijst", vertelt Van den Berg. "Dus je moet alles steeds bijstellen en hopen dat we zo door kunnen gaan."

Volgend jaar weer
De natuurbeheerder is blij met het opgehaalde bedrag en hoopt volgend jaar opnieuw een zonnebloemlint door Berkelland te creëren om mensen te helpen. "Dit is echt een goed doel waar we nu aan gedoneerd hebben", vindt Kemink. "En we hopen dat we volgend jaar een vergelijkbaar doel vinden."

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.