gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

ZomerVakantieDag voor jeugd in Gendringen

50823544f4cd604c49f5a752f883022e.jpg

Verenigingen uit Gendringen hebben de handen ineen geslagen om de lokale jeugd een leuke dag te bezorgen nu onder meer de kermis en de KiVaDa door corona in het water vallen. Op 25 augustus wordt daarom de allereerste ZomerVakantieDag georganiseerd.

Redactie REGIO8 |
"Onze kinderen hebben ook dit jaar weer veel activiteiten moeten missen", aldus Patricia Hoogeveen, organisator van de ZomerVakantieDag. "Dat is vooral vervelend voor kinderen die normaal al moeite hebben om mee te doen, bijvoorbeeld omdat hun ouders het financieel niet breed hebben." De organisator merkt dat veel kinderen vereenzamen nu zij zes weken zomervakantie hebben en de reguliere uitjes door corona wegvallen. "Kinderen raken angstiger, doen geen sociale vaardigheden op en voelen zich buitengesloten", aldus Hoogeveen. "Ieder kind heeft recht op een leuke dag."

VV Gendringen, Oranjevereniging Gendringen, Ondernemersvereniging Gendringen en de plaatselijke scouting hebben samen met ouders en vrijwilligers de handen ineen geslagen om de ZomerVakantieDag te organiseren. Om de dag ondanks corona te kunnen realiseren hebben zij met een aantal zaken rekeningen moeten houden. "Overnachten is risicovol, dus dat doen we niet", vertelt Hoogeveen. "We hebben een groot voetbalveld en delen kinderen op in 'bubbels' ieder groepje krijgt een kleur en een begeleider, dan is de kans op verspreiding minder groot."

Blije koppies

De organisator hoopt dat de kinderen volgend jaar weer naar de kermis en de KiVaDa kunnen: "Dit is geen alternatief voor die activiteiten, maar een extraatje." Volgens Hoogeveen hoeft de Gendringse spel- en doedag echter niet eenmalig te zijn: "Het gaat om de blije koppies van de kinderen en als blijkt dat het voor hen een groot succes is, waarom dan niet volgend jaar nog een keer?"

Voor alle kinderen
Op woensdag 25 augustus zijn kinderen van zes tot twaalf jaar die wonen of verblijven in Gendringen welkom op het terrein van VV Gendringen om deel te nemen aan de spel- en doedag. "Deze dag is voor alle kinderen gratis", vertelt Hoogeveen. "Juist om geen onderscheid te maken. Iedereen mag meedoen."

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.