gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zoektocht naar 'Maestro van de grensstreek' gestart

69c79d63f3310f9312d02c7a3637c34f.jpg

Wie wordt de 'Maestro van de grensstreek'? Zeven onervaren dirigenten uit de Achterhoek en Duitsland, onder wie burgemeesters en wethouders, gaan met elkaar de strijd aan. De winnaar mag op 5 mei in Emmerik het bevrijdingsconcert 'Ode aan de vrijheid' dirigeren. Zondagmiddag kwamen de kandidaten voor het eerst bijeen in Kultuurhuus Heitkamp voor een repetitie.

Anton Adelaar |  | Aangepast op
Maestro van de grensstreek is een initiatief van de fictieve gemeente EMOJI, een samenwerking tussen de gemeenten Emmerik, Oude IJsselstreek en Montferland. Dirigent Robert Wijnands uit Stokkum dirigeert zowel in Nederland als in Duitsland een aantal muziekverenigingen en kwam met dit idee om het populaire Nederlandse tv-programma, dat overigens in Duitsland nog onbekend is, na te bootsen. De kandidaten bestaan uit bekende Achterhoekers en Duitsers. Dit zijn Annette Arntzen (Huthum), Francina te Booij ('s-Heerenberg), Ot Bresser (Gendringen) en Freddy Heinzel (Emmerik). Maar ook burgemeesters Peter Hinze (Emmerik) en Harrie de Vries (Montferland), en wethouder Janine Kock (Oude IJsselstreek) doen mee.

Zondagmiddag kwamen de kandidaten in 's-Heerenberg bijeen voor de eerste repetitie. "Het was echt een geweldige dag. Er hing een hele goede sfeer. Iedereen kwam enthousiast binnen en was tegelijkertijd een beetje gespannen. Eerst hebben we gezellig met z'n allen een kop koffie gedronken en aan elkaar voorgesteld", vertelt coördinator Christa van Dee. De repetitiedag stond onder leiding van Robert Wijnand en hij was enthousiast: "We begonnen met een introductie. Ik heb een verhaal verteld over dirigeren en gaf de kandidaten een baton (dirigeerstokje, red.). Het was echt een beginnersles. Later komen er nog individuele lessen en repetities met het orkest."

Onwennig
"Het was heel onwennig in het begin", merkte Christa. "Een kandidaat zei: 'Waarom moet ik dit doen? Het orkest kijkt toch nooit naar de dirigent?' Maar ze kijken meer naar jou dan je denkt", zegt de coördinator. "De meeste mensen waren inderdaad in het begin wat sceptisch", bevestigt Robert. "Ze hoeven gelukkig niet per se noten te kunnen lezen, maar moeten wel hun geluidsfragmenten goed leren zodat ze weten welk instrument wanneer komt. En dirigeren is niet alleen maar zwaaien. Het is nog te pril om te zeggen wie het al aardig onder de knie hebben", zegt de dirigent.

Finale
Robert heeft veertien muziekstukken uitgekozen. Elke kandidaat heeft er twee gekregen. Tijdens de eerste avond in Emmerik doen alle kandidaten één muziekstuk. Uiteindelijk gaan er vier kandidaten door naar de finale in Ulft. Dan spelen ze allebei de stukken. De deelnemers kunnen de geleerde dirigeervaardigheden in praktijk brengen op vrijdag 26 april in het Stadstheater in Emmerik. De vier besten mogen op zondag 28 april in Ulft strijden om de eerste plek. De winnaar mag uiteindelijk op 5 mei in Emmerik het bevrijdingsconcert dirigeren.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.