gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zeven bomen in Doetinchem gekapt vanwege gevaarlijke boomziekte

fa728561cb05a884ca2cdb2b78a138f5

Zeven markante bomen bij het gemeentehuis in Doetinchem zijn woensdagochtend gekapt. Het gaat om Iepen op de Terborgseweg die besmet zijn met de iepziekte. Om de omliggende bomen te beschermen zijn deze nu gekapt.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De iepziekte wordt veroorzaakt bij bomen door een bepaald soort schimmel en wordt verspreid door de iepenspintkever. De schimmel zorgt ervoor dat de bomen uitdrogen en vervolgens sterven. Dat is reden voor de gemeente om zo snel mogelijk in actie te komen. Voor zover bekend zijn de zeven bomen die gekapt zijn, de enige die getroffen zijn door de ziekte. De getroffen bomen worden met wortel en al uit de grond verwijderd. 

De andere iepen aan de Terborgseweg worden door de gemeente in de gaten gehouden. Als deze ook besmet raken, worden ze alsnog gekapt. Het hout van de bomen wordt door de gemeentedienst BUHA volgens een speciaal protocol afgevoerd. Dit moet voorkomen dat schimmel zich nog verder kan verspreiden onder andere bomen.

Lees ook

7dff47e6-0bd6-4533-a88a-a5d9fba0d545

Teleurstellend De Graafschap verliest van Jong Ajax en zakt op de ranglijst

Op sportcomplex De Toekomst in Amsterdam heeft De Graafschap maandagavond met 2-1 verloren van Jong Ajax. Door de nederlaag zijn de Doetinchemmers afgezakt naar plek nummer zeventien op de ranglijst.

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.